Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2014-02-28 22:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusze w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Olsztyn24
Dyrektor SMS Barbara Rapińczuk przyjmuje gratulacje od wicemarszałek Anny Wasilewskiej | Więcej zdjęć »
Szczególny charakter miało dzisiejsze (28.02) Święto Szkoły w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. W szkolnej sali sportowej świętowano przede wszystkim jubileusz 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale nie zapomniano też o 20-leciu nadania szkole sztandaru i imienia Mariana Bublewicza, które to wydarzenie zapoczątkowało doroczne Święta Szkoły.

Wśród gości jubileuszowej uroczystości na pierwszym miejscu wymienić trzeba Irenę i Beatę Bublewicz - żonę i córkę patrona SMS - Mariana Bublewicza, posła Pawła Papke i wicemarszałek województwa Annę Wasilewską. Władze Olsztyna reprezentowała Alicja Patalon, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta.

Jak na jubileuszową uroczystość przystało, sporą część uroczystości wypełniły przemówienia gości honorowych. Jako pierwsza ze wspomnieniem o swoim ojcu wystąpiła Beata Bublewicz. Pani poseł miała też dla pedagogów i uczniów SMS sporą niespodziankę - przywiozła bowiem do Olsztyna list gratulacyjny od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Z okolicznościowymi przemówieniami i gratulacjami z okazji jubileuszu występowali też m.in. wicemarszałek Anna Wasilewska, poseł Paweł Papke, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka (wcześniej wieloletnia dyrektor SMS), Alicja Patalon i prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki.
R E K L A M A
banner
Uczestnicy uroczystości mogli też poznać zwycięzców przeprowadzonego z okazji jubileuszu, wzorowanego na filmowych Oscarach, plebiscytu o „Wawrzyn”, którego celem było uhonorowanie osób z największymi osiągnięciami w historii szkoły. Nauczyciele, absolwenci i uczniowie SMS rywalizowali m.in. o Super Wawrzyn oraz o Wawrzyny w takich kategoriach jak: „Warto marzyć”, „Wbrew grawitacji” czy „Niezatapialni”. Zdobywcami najważniejszej ze statuetek - Super Wawrzynu - zostali Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie - zasłużeni trenerzy gimnastyki. 

Podczas uroczystości zaprezentowano też najbardziej obiecujących uczniów-sportowców SMS, którzy mogą pochwalić się największymi sukcesami odniesionymi w ostatnim czasie: Aleksandrę Kowalczuk (taekwondo olimpijskie), Martynę Eland (gimnastyka), Martynę Strucińską (lekkoatletyka), Karola Żwira (piłka nożna) i Marcelinę Śliwińską (żeglarstwo). W uroczystości nie wziął udziału jeszcze jeden uzdolniony sportowo uczeń SMS Wojciech Suwiński (kajakarstwo). Nieobecność spowodowane była pobytem na zgrupowaniu kadry narodowej.

Dodać jeszcze trzeba, iż z okazji jubileuszu uczniowie SMS odnowili ślubowanie na otrzymany 20 lat temu sztandar szkoły. Nie można też nie zauważyć, że uczniowie i nauczyciele przygotowali na jubileuszową uroczystość imponujące pokazy artystyczno-sportowe, jak również tego, że na finał uroczystości na salę sportową SMS wjechał jubileuszowy tort ufundowany przez Fundację im. Mariana Bublewicza.

Uroczystość udokumentowaliśmy na zdjęciach i filmach. Zachęcamy do oglądania. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Jubileusz 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (1)

»

28-02-2014

image
Jubileusz 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (2)

»

28-02-2014

image
Jubileusz 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (3)

»

28-02-2014

image
Jubileusz 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (4)

»

28-02-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
obrazekAbiturienci Technikum ZSR w Smolajnach bawili się na studni...czytaj »
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl