Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2014-03-05 23:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Zorganizowali grę miejską, by poznać zasady ochrony danych osobowych

Olsztyn24
Podsumowanie gry miejskiej w Urzędzie Miasta Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pięcioosobowe zespoły z olsztyńskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów wzięły dziś (5.03) udział w Grze Miejskiej poświęconej ochronie danych osobowych. Organizatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej, która realizuje projekt „Na tacy poDANE”. W zabawie wzięli również udział studenci Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego - służąc pomocą i wsparciem realizującym zadania grupom.

Zespoły wystartowały w południe ze Szkoły Podstawowej nr 30. Potem kolejno odwiedzały wyznaczone specjalnie dla nich miejsca, urzędy m.in. Urząd Statystyczny, Izbę Skarbową, Urząd Pocztowy, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Komendę Miejską Policji, w których uczniowie i przedszkolaki rozmawiały na temat procesu ochrony danych w konkretnej jednostce. Uczestnicy gry wykonywali również zadania, które nawiązywały do tematyki ochrony danych osobowych i wizerunku.

Na zakończenie gry zespoły i ich opiekunowie spotkali się na uroczystym podsumowaniu w Urzędzie Miasta. Gospodarzem spotkania był prezydent Piotr Grzymowicz. W Urzędzie Miasta zaprezentowane zostały również prace plastyczne, które wpłynęły na zorganizowany wcześniej konkurs „Moje dane - moja prywatność”, a laureaci konkursu zostali nagrodzeni. Nagrody również otrzymali laureaci konkursu literackiego.
R E K L A M A
banner
Projekt „Na tacy poDANE” realizowany jest w oparciu o Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl