22:26 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

BE | 2014-03-31 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A
Turniej Wushu w Gdyni

Siedem medali dla Szkoły Shaolin z Olsztyna

Olsztyn24
Medaliści z Olsztyna z instruktorką Beatą Engel | Więcej zdjęć »

Szóstka zawodników z olsztyńskiej Szkoły Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN” wróciła w sobotę (29.03) z Gdyni z V Otwartego Turnieju Wushu Tradycyjnego z siedmioma medalami. Turniej był organizowany przez szkołę Krzysztofa Brzozowskiego Shaolin Kung Fu - Sekcję Chińskich Sztuk Walki, a jego tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Wushu. W zawodach wzięło udział kilkanaście klubów z Polski Północnej.

Czwórka najmłodszych olsztyńskich zawodników bardzo dobrze poradziła sobie podczas startów w formach ręcznych. Pomimo że dopiero zaczynają swoją karierę sportową, potrafią zapanować nad tremą i dać z siebie wszystko podczas występu. I trud się opłacił - są medale. Jan Kulig wywalczył srebrny medal, zaś z brązowymi medalami wrócili Marta Sokołowska, Maja Stankiewicz i Krzysztof Żebrowski.

Natomiast w ramach kolejnego etapu przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata instruktorka Beata Engel zdobyła 2 złote medale - w formach ręcznych północnych i w formach z bronią różną.

Arkadiusz Sakowski startował w formule walk pełnokontaktowych Sanda w kat. do 80 kg. Stoczył i wygrał 2 walki, czego rezultatem jest zdobyte w finale złoto. Warto podkreślić, że obie walki rozegrane były na bardzo dobrym poziomie, a olsztynianin wykazał się w nich nie tylko kondycją, umiejętnościami technicznymi, ale również spokojem i opanowaniem.