Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
23:59 29 kwietnia 2024 Imieniny: Katarzyny, Piotra
YouTube
Facebook

szukaj

R E K L A M A
Banner A
Newsroom24 Kultura, dziedzictwo
JTW | 2014-06-07 00:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskich Spotkań z Audio Artem ciąg dalszy...

Olsztyn24
Krzysztof Topolski „Arszyn”

W ten weekend odbędą się kolejne warsztaty organizowane w ramach projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem” - „Harfy wiatru - Tworzenie dźwięków i instalacji dźwiękowych”. Zajęcia poprowadzi artysta i edukator z Gdańska - Krzysztof Topolski, często posługujący się pseudonimem „Arszyn”.

Warsztaty są przewidziane jako kierowane do młodzieży, przede wszystkim w wieku 12-20 lat, ale mogą też dołączyć osoby starsze. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny - dzięki dofinansowaniu projektu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Grupa zbiera się w holu BWA w sobotę o godz. 13:00. Warsztaty potrwają dwa dni i będą się odbywać częściowo w budynku galerii, a częściowo w przestrzeni publicznej Olsztyna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc! Rezerwacji można dokonać pisząc do organizatorów na adres: ucho.miasto@gmail.com

Uczestnicy będą m.in. ćwiczyć słuchanie, nagrywać i edytować dźwięki, nauczą się jak skonstruować mikrofon kontaktowy, jak stworzyć dźwiękową instalację.

Także w niedzielę odbędzie się koncert Krzysztofa Topolskiego pod kopułą Planetarium. Rozpoczęcie godz. 19:00, czas trwania 50 min. Będzie to muzyka elektroniczna, wzbogacona projekcją na kopule w formacie full-dome. Wstęp na wydarzenie jest wolny i nie trzeba się na nie zapisywać.
R E K L A M A
Krzysztof Topolski to elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Jest kuratorem cyklu Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado Abc, Plg, Konkretourist.

W latach 2012-2013 zrealizował m.in. projekty: Muzeum Dźwięków w Muzeum Narodowym w Krakowie, Baltic Sounds Good w ramach projektu Art Line, Arszyn Emigrant GPS w Muzeum Emigracji w Gdyni, oraz Perspektiven/ Perspektywy - reinterpretacje utworów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w Warszawie oraz Studia Muzyki Elektronicznej WDR w Kolonii -Düsseldorf, Dortmund, Kolonia.

W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW „Znaki Czasu” w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute (Direct Chapel) w Nowym Yorku.

Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007, 2010, 2013), Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011) oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Yorku - rezydencja w Ohio Sate University Chool of Music (2013). Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie (2013). Brał udział w wielu festiwalach: Unsound, Line_in: Line_out, Wien Modern ’03, Stimul ’05, Echofluxx ’11, Prague, Jazz and Experimental Music from Poland, ’11 i ’12, London.

Grał na perkusji w zespole Kobiety, był założycielem wraz M.bunio.S grupy Ludzie. Współpracuje, współpracował lub występował okazjonalnie z takimi artystami, kuratorami lub grupami jak: The Fuse Factory, Columbus Duo, Mariusz Waras, Laurenz Theinert, Daniel Muzyczuk, Michał Libera, Piotr Kurek Tomasz Duda, M.bunio.S, Emiter, Thomas Lehn, Andrew Sharplay, Mikołaj Trzaska, free103point9, Wojtek Mazolewski, Ania i Adam Witkowscy, Lukas Jiricka, Tomasz Ziętek, Martin Blazicek, XV Parowek, Tianna Kennedy, Damian Catera, Łukasz Ciszak, Paulus, Łukasz Kos, Maciej Wojnicki, Michał Borczuch, Mazzoll, Tomek Kopcewicz, Dagna Sadkowska, Michał Górczyński, Iwona Zając, Teatr Amareya, Dźwiękospacery.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: Edukacja Kulturalna

Pogodynka
Telemagazyn
R E K L A M A
banner
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
R E K L A M A
Banner F
Copyright by Agencja Reklamowo Informacyjna Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.