Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2014-07-17 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacyjny czwartek z Kopernikiem i Warmią

Olsztyn24
Podczas dzisiejszego spotkania przed gośćmi Kopernika wystąpiła Ania Broda | Więcej zdjęć »
Lato w Olsztynie trwa w najlepsze, żar leje się z nieba, nie ma się zatem co dziwić, że większość olsztynian i turystów spędza swój wolny czas, korzystając z przygotowanych przez różne podmioty wakacyjnych atrakcji. Spora część z nich uczestniczyła dzisiaj (17.07) w drugiej odsłonie tegorocznej edycji prowadzonego przez Muzeum Warmii i Mazur cyklu „Wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem” w murach i na dziedzińcu Zamku Kapituły Warmińskiej.

- Dzisiejsze spotkanie odbywa się pod hasłem „Warmia Kopernika”, ponieważ tegoroczna edycja imprezy odnosi się do wystaw, które prezentowane są w muzeum - mówi Monika Nowak z działu edukacji muzeum. - Jest ono nawiązaniem do ekspozycji „Warmia Marii Zientary-Malewskiej”, gdyż przez większość swojego życia Kopernik związany był z Warmią. W programie mamy koncert Ani Brody oraz przedstawienia „Poziomki” na podstawie opowiadań i bajek Marii Zientary-Malewskiej w wykonaniu Anaïs Fleur.

Wspomniane atrakcje nie były jedynymi przygotowanymi dla gości Mikołaja Kopernika. Uczestnicy dzisiejszej imprezy mogli m.in. zwiedzić zamek z gospodarzem wydarzenia oraz rzeczoną wystawę. Na zamkowym dziedzińcu natomiast można było postrzelać z łuku i kuszy, wybić monetę, zrobić wydruk na zabytkowej prasie, przymierzyć starodawne stroje oraz oddać się zabawom plastycznym (tworzeniu ozdobnych skrzyń i lepieniu w glinie). Ponadto odbyły się pokazy rzemieślnicze - wyplatania koszy oraz obróbki drewna.
R E K L A M A
banner
Przed nami jeszcze trzy czwartkowe spotkania z Mikołajem Kopernikiem. Kolejne odbędą się 24 i 31 lipca oraz 7 sierpnia. Początek każdego spotkania o godz. 10.00. Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wakacyjny czwartek z Kopernikiem i Warmią

»

17-07-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl