20:54 25 kwietnia 2024 Imieniny: Jarosława, Marka

Marcin Chorzelewski | 2014-10-22 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Aleksandra Kowalczuk wywalczyła złoty medal w Belgradzie

Olsztyn24
Aleksandra Kowalczuk na najwyższym stopniu podium w Belgradzie | Więcej zdjęć »

W dniach 17-19 października w Belgradzie odbył się międzynarodowy turniej klasy G1 - Serbia Open 2014 w Taekwondo Olimpijskim. W turnieju brała udział zawodniczka AKS OSW Start Olsztyn Aleksandra Kowalczuk, która znalazła się w składzie 6-osobowej reprezentacji Polski.

Kowalczuk wywalczyła jedyny medal dla reprezentacji - wygrywając 3 walki zdobyła złoty medal i kolejne punkty w rankingu światowym. W drodze do finału pokonała kolejno Chorwatkę Kovac Ines 5:4, Niemkę Katharinę Waiss złotym punktem, a w finale Rosjankę Bardachenko Olesya 5:3.

To już drugi złoty medal jaki wywalczyła Kowalczuk w tym roku na turnieju klasy G1.