Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2014-12-07 14:59 | Rozmiar tekstu: A A A

W pieczewskiej parafii naśladowali świętego Mikołaja

Olsztyn24
Św. Mikołaj w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W parafiach prowadzonych przez ks. prałata Mariana Matuszka przedświąteczna wizyta świętego Mikołaja to już tradycja. Tak było wcześniej w parafii na Zielonej Górce, tak też od 2006 roku jest w parafii Matki Boskiej Fatimskiej na Osiedlu Pieczewo. Dzisiaj (7.12), podczas niedzielnych mszy dla dzieci i młodzieży w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej również pojawił się bardzo oczekiwany przez najmłodszych parafian gość z białą brodą i w czerwonym kubraczku. Przyniósł ze sobą worek ze słodyczami. Radości było co niemiara.

- Naśladowanie świętego Mikołaja to wielka radość - mówi ks. Marian Matuszek. - Takie naśladownictwo jest darem i zadaniem każdego z nas. I to jest piękne, kiedy możemy obdarowywać innych prezentami. Te prezenty wywołują uśmiech, a kiedy pojawia się uśmiech na twarzy dziecka, to dla nas ogromna radość. Bo kiedy dziecko jest smutne, kiedy w oczach ma łzy, to wiadomo, że są jakieś problemy, a my chcemy te problemy likwidować. I kiedy rozdajemy te prezenty, to rozdajemy miłość i uczymy rozdawania miłości, żeby płynęła w naszych sercach jak rzeka. I to jest cudowne.

Ksiądz proboszcz przypomina też, że święty Mikołaj nie jest tylko jednodniowym gościem w pieczewskiej parafii. W ubiegłym roku w parafii symbolicznie uruchomiono całoroczny Dom Świętego Mikołaja. Jego działalność wspierają aktywnie Rada Osiedla Pieczewo, samorząd Olsztyna, niektóre stowarzyszenia, a także prywatni sponsorzy.
R E K L A M A
banner
- Dzieci przez cały rok mogą pisać listy z prośbami do świętego Mikołaja, a Mikołaj przez cały rok stara się te prośby spełniać - wyjaśnia ks. Matuszek. - Cieszymy się, że mamy komu rozdawać te prezenty i spełniać dziecięce marzenia.

Dzisiaj, oprócz księdza proboszcza, świętego Mikołaja w rozdawaniu słodyczy wspomagali m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca Rady Osiedla Pieczewo Halina Mikulska.

Niebawem parafię Matki Boskiej Fatimskiej najprawdopodobniej odwiedzi jeszcze jeden św. Mikołaj. Tym razem będzie to znany już wielu olsztynianom św. Mikołaj z Rovaniemi, który odwiedzi nasze miasto podczas rozpoczynającego się już w czwartek Świątecznego Jarmarku Warmińskiego.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Św. Mikołaj w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie

07-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl