Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-01-07 13:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Policjanci zagrają w 23. Finale WOŚP

Olsztyn24
W niedzielę będzie można wylicytować tening z judoką Maciejem Sarnackim
Już za cztery dni, w niedzielę (11.01), odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imprezie, jak co roku, wezmą również udział policjanci. Nie tylko będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w czasie imprezy, ale również jako wolontariusze będą zbierać datki do orkiestrowych puszek. Na niedzielną imprezę policjanci w Olsztynie przygotowali kilka propozycji aktywnego wsparcia dzieci i seniorów w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Tradycyjnie już policjanci są mocno zaangażowani w Finał WOŚP - mówi podinsp. Anna Fic, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. - Po pierwsze, będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników orkiestrowych imprez. Wspólne patrole, szkolenia wolontariuszy w zakresie właściwego zachowania i reakcji na niepokojące sygnały, pomoc w dotarciu do miejsca przekazania puszek, to robimy od lat. Od lat też wspieramy WOŚP poprzez bezpośrednie datki do puszek, ale i organizację przedsięwzięć, dzięki którym na konto WOŚP wpływają kolejne pieniądze.

W tym roku policjanci z KWP w Olsztynie organizują Przedpołudniowy Orkiestrowy Bieg Mundurowych wokół Jeziora Długiego w Olsztynie. Warunkiem uczestnictwa w biegu 11 stycznia 2015 roku będzie wrzucenie dobrowolnego datku do puszki wolontariusza WOŚP. Każdy z uczestników biegu otrzyma odblask, a na zakończenie sportowych zmagań grochówkę i ciepłą herbatę. Start z parkingu przy ul. Leśnej o godz. 11.00.
R E K L A M A
banner
Oprócz uczestnictwa w biegu będzie można wesprzeć WOŚP licytując nieprzeciętne fanty. W tym roku będzie można zawalczyć o lekcję biegania z maratończykiem podkom. Mirosławem Cydzikiem – olsztyńskim policjantem, który postawił sobie za cel przebiegnięcie maratonów na siedmiu kontynentach. Ostatnio przebiegł trasę Ice Marathon na Antarktydzie. Funkcjonariusz jest członkiem elitarnego klubu „The 7 Continents Marathon Club”

Wylicytować będzie też można lekcję judo z posterunkowym Maciejem Sarnackim – utytułowanym judoką, na co dzień policjantem olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji. Sarnacki zgromadził na swoim koncie największą do tej pory liczbę punktów rankingowych ze wszystkich judoków w całej Polsce i jest jednym z trzech Polaków, którzy kwalifikują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 w Rio de Janeiro.  

Niewątpliwą gratką dla kolekcjonerów będą wystawione na aukcje Odznaki Honorowe Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów (złota, srebrna, brązowa i miniatura) oraz Odznaka Honorowa „Medal” dla osób nie będących członkami NSZZ Policjantów.

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez policjantów biegu przełajowym, a także do udziału w licytacjach. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów”.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl