Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Dempich | 2015-01-09 14:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Krok po kroku

Olsztyn24
Dakar 2015 (fot. www.holek.pl)
Sprawdzają się przypuszczenia Krzysztofa Hołowczyca. Olsztynianin przed wczorajszym (8.01) etapem rajdu Dakar zapowiadał, że z dnia na dzień powinien jechać coraz lepiej, bo też coraz lepiej dogaduje się ze swoim pilotem Xawierem Panserim. Obietnicy dotrzymał.

Popularny Hołek na dotychczasowych czterech etapach zajmował dwukrotnie czwarte oraz także dwukrotnie dwunaste miejsce. Równa jazda dała mu po czterech dniach ścigania wysoką piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Po wczorajszym etapie olsztynianin awansował jeszcze wyżej. Na mecie zameldował się z siódmym czasem ze stratą prawie dziewięciu minut do sensacyjnego zwycięzcy odcinka Rosjanina Vasilyeva. Taki rezultat pozwolił wspiąć się Hołkowi na czwarte miejsce w generalce, co już jest wielkim sukcesem. Olsztyniak do tej pory nigdy nie ukończył rajdu tak wysoko, dwukrotnie był piąty.
R E K L A M A
banner
Jak mówi sam kierowca, to jeszcze nie wszystko na co go stać.

- Takie ciężkie etapy całkiem dobrze mi idą, w drugiej części jechaliśmy już bardzo dobrym tempem. Poza dwoma niewielkimi pomyłkami nawigacyjnymi, można uznać, że było perfekcyjnie w tym niezwykle trudnym terenie – ocenia Hołek.

Największym problemem rajdowca jest jazda za innymi kierowcami.

- Znowu startowaliśmy jako 12. załoga i niestety w pierwszej części tego bardzo długiego i dziurawego odcinka byliśmy skazani na jazdę w ogromnym kurzu jadących przed nami konkurentów – dodaje olsztynianin.

Piątkowe ściganie Hołek rozpocznie jako siódmy kierowca, więc kurzących przed nim rajdowców będzie mniej. Uczestnicy pojadą z Antofagasty do Iquique.

Karol Dempich

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl