Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-01-13 18:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Starostowie i prezydenci miast gościli u marszałka województwa

Olsztyn24
Spotkanie samorządowców w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Samorządowcy reprezentujący powiaty oraz prezydenci największych miast regionu spotkali się w Olsztynie z marszałkiem województwa. Intencją spotkania była rozmowa o przyszłej współpracy między samorządami. Nie zabrakło jednak konkretnych deklaracji i dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed powiatami i miastami regionu.

W ostatnich tygodniach samorządowcy mieli okazję poznać założenia nowego regionalnego programu operacyjnego. Do regionu trafi ponad 1,7 mld euro. Największa część unijnego tortu kierowana jest do przedsiębiorców.

- Musimy wykorzystać wszystkie szanse, abyśmy tak jak do tej pory byli w pierwszej lidze regionów najlepiej wykorzystujących środki europejskie – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Do tego potrzebna jest bardzo duża aktywność lokalnych samorządów, które są nie tylko ważnymi odbiorcami europejskiej pomocy, ale też pełnią niezastąpioną rolę w promocji i docieraniu z unijną ofertą do miejscowych firm.
R E K L A M A
banner
W tym roku ruszą pierwsze konkursy z nowej puli środków unijnych. Budżet programu na lata 2014-2020 jest większy niż w ostatnich siedmiu latach. Do skorzystania z unijnej pomocy trzeba się będzie jednak dobrze przygotować. Nowe wytyczne Komisji Europejskiej premiują pomysły innowacyjne i łączenie sfer biznesu oraz nauki. Duża część funduszy  przeznaczona będzie nadal na inwestycje drogowe i kolejowe.

W nowej kadencji pracami Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego kierować będzie nowy przewodniczący. Jest nim starosta giżycki Wacław Strażewicz. Spotkania gospodarzy powiatów odbywać się będą co dwa miesiące. Starostwie liczą na aktywny udział władz samorządu województwa w posiedzeniach Konwentu.

- Prócz bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami różnych środowisk, swoje kontakty i dialog ze społecznością województwa chcę oprzeć na dobrej współpracy z gospodarzami miast i gmin oraz starostami, którzy są przecież reprezentantami lokalnych wspólnot – deklarował marszałek Brzezin.

Goście zwracali także uwagę na potrzebę kierowania do nich szczegółowych informacji dotyczący nowego rozdania unijnych środków. Rozmawiano także o największych bolączkach samorządów m.in. braku środków na potrzebne remonty dróg powiatowych oraz inwestycje w szpitalach podlegających starostwom. Dyskutowano również o wyzwaniach stojących przed szkolnictwem zawodowym w regionie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl