Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-01-13 18:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Starostowie i prezydenci miast gościli u marszałka województwa

Olsztyn24
Spotkanie samorządowców w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Samorządowcy reprezentujący powiaty oraz prezydenci największych miast regionu spotkali się w Olsztynie z marszałkiem województwa. Intencją spotkania była rozmowa o przyszłej współpracy między samorządami. Nie zabrakło jednak konkretnych deklaracji i dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed powiatami i miastami regionu.

W ostatnich tygodniach samorządowcy mieli okazję poznać założenia nowego regionalnego programu operacyjnego. Do regionu trafi ponad 1,7 mld euro. Największa część unijnego tortu kierowana jest do przedsiębiorców.

- Musimy wykorzystać wszystkie szanse, abyśmy tak jak do tej pory byli w pierwszej lidze regionów najlepiej wykorzystujących środki europejskie – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Do tego potrzebna jest bardzo duża aktywność lokalnych samorządów, które są nie tylko ważnymi odbiorcami europejskiej pomocy, ale też pełnią niezastąpioną rolę w promocji i docieraniu z unijną ofertą do miejscowych firm.
R E K L A M A
banner
W tym roku ruszą pierwsze konkursy z nowej puli środków unijnych. Budżet programu na lata 2014-2020 jest większy niż w ostatnich siedmiu latach. Do skorzystania z unijnej pomocy trzeba się będzie jednak dobrze przygotować. Nowe wytyczne Komisji Europejskiej premiują pomysły innowacyjne i łączenie sfer biznesu oraz nauki. Duża część funduszy  przeznaczona będzie nadal na inwestycje drogowe i kolejowe.

W nowej kadencji pracami Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego kierować będzie nowy przewodniczący. Jest nim starosta giżycki Wacław Strażewicz. Spotkania gospodarzy powiatów odbywać się będą co dwa miesiące. Starostwie liczą na aktywny udział władz samorządu województwa w posiedzeniach Konwentu.

- Prócz bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami różnych środowisk, swoje kontakty i dialog ze społecznością województwa chcę oprzeć na dobrej współpracy z gospodarzami miast i gmin oraz starostami, którzy są przecież reprezentantami lokalnych wspólnot – deklarował marszałek Brzezin.

Goście zwracali także uwagę na potrzebę kierowania do nich szczegółowych informacji dotyczący nowego rozdania unijnych środków. Rozmawiano także o największych bolączkach samorządów m.in. braku środków na potrzebne remonty dróg powiatowych oraz inwestycje w szpitalach podlegających starostwom. Dyskutowano również o wyzwaniach stojących przed szkolnictwem zawodowym w regionie.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl