Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Kamil | 2015-01-15 14:29 | Rozmiar tekstu: A A A

W „Pracowni Literackiej” z Krzysztofem Szatrawskim

Olsztyn24
Od lewej: Krzysztof Szatrawski i Marek Jarmołowicz (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wczorajszego (14.01) wieczoru odbyło się spotkanie z cyklu „Pracownia Literacka”. Jego bohaterem był Krzysztof Szatrawski - poeta, prozaik, eseista, muzykolog, literaturoznawca i kulturoznawca, który opowiedział o swej nowej książce - „Wiek nowy”.

Krzysztof Dariusz Szatrawski (ur. 1 września 1961 r. w Kętrzynie) poeta, prozaik, eseista, muzykolog, literaturoznawca i kulturoznawca. Prezes olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureat licznych nagród, w tym Złotej Płyty za teksty piosenek. Wydał 7 książek poetyckich: Posłanie ostatniego z epigonów (1981), 24 godziny śmierci (1988), Poniżej snu (1989), Wiersze graficzne (1990), Tak cicho śpiewa północ (1997), Pieśni miłości i rozstania (1999), Wiek nowy (2014) powieść Requiem dla Bohatera (1989) i tom opowiadań Odjazd (2006), szereg prac naukowych z dziedziny historii muzyki i teorii kultury, w tym rozprawy literaturoznawcze, na podstawie których uzyskał doktorat i habilitację na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wiersze i artykuły naukowe były przekładane na angielski, niemiecki i rosyjski, publikowane w pracach zbiorowych, antologiach i czasopismach.

Jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W jego dorobku są również liczne przekłady poezji z języka angielskiego, hebrajskiego, niemieckiego i rosyjskiego. W 2013 roku opublikował pierwszy kompletny przekład na język polski cyklu wierszy Arno Holza Phantasus w wersji z lat 1898-99. Przez 30 lat opublikował ponad 1000 recenzji muzycznych, literackich i esejów. Jest też autorem tekstów piosenek i przekładów piosenki poetyckiej z języków obcych.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl