Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-01-22 12:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy odebrali podziękowania za zebraną krew

Olsztyn24
Podsumowanie akcji „Ognisty ratownik - gorąca krew” 2014 (fot. Krzysztof Pardo - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od 2007 roku Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje akcje pod hasłem „Ognisty ratownik - gorąca krew”. Akcja ma na celu promowanie krwiodawstwa i zachęcenie do honorowego oddawania krwi strażaków z zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnej działających na Warmii i Mazurach.

Co roku akcja jest uroczyście podsumowywana, a najaktywniejsi uczestnicy otrzymują podziękowania poparte pucharami, statuetkami, dyplomami, a niekiedy również drobnymi upominkami. Podsumowanie ubiegłorocznej akcji odbyło się dzisiaj (22.01) w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie przy ul. Porannej.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in. prezes zarządu okręgowego PCK w Olsztynie Julian Osiecki i dyrektor olsztyńskiego zarządu PCK Andrzej Karski, komendant wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Rutecki, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie lek. med. Grażyna Kula, a także komendanci miejscy i powiatowi państwowej straży pożarnej z terenu Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
Jak poinformował dyrektor Andrzej Karski, wśród jednostek PSP w ubiegłorocznej akcji „Ognisty ratownik - gorąca krew” najaktywniejsi byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie, którzy zebrali nieco ponad 70 litrów krwi, co w przeliczeniu na jednego strażaka daje prawie 1,5 litra. Na drugim miejscu listy najaktywniejszych jednostek znalazła się Komenda Powiatowa w Nowym Mieście Lubawskim, której strażacy zebrali prawie 43 litry krwi, co daje bez mała 1 litr na 1 strażaka. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach, którzy w ciągu roku zebrali 27,2 litra krwi, czyli po 0,75 litra na jednego strażaka. Komendanci ww. jednostek PSP odebrali dziś podziękowania, a także puchary, dyplomy i drobne upominki.  

Wśród jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w ubiegłorocznej akcji honorowego krwiodawstwa najlepsi byli ochotnicy z Kamińska (pow. Bartoszyce) przed strażakami z Górowa Iławeckiego (również pow. Bartoszyce) i ochotnikami ze Spytkowa koło Giżycka. Skuteczność strażaków-ochotników z tych jednostek była ogromna, bowiem zebrali oni od 80. do 138. litrów krwi. Przedstawiciele najwyżej ocenionych jednostek OSP otrzymali puchary, dyplomy i upominki. Organizatorzy akcji wyróżnili również statuetkami strażaków ochotników z Susza, Lubawy, Bisztynka, Kieźlin i Judyt.

Podczas dzisiejszej uroczystości prezes Julian Osiecki ogłosił, iż od przyszłego roku najaktywniejsze pod względem krwiodawstwa jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej otrzymywać będą puchary przechodnie ufundowane przez PCK i KW PSP w Olsztynie. Właścicielem pucharu będzie można stać się po trzykrotnym zwycięstwie w akcji „Ognisty ratownik - gorąca krew”. 
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podsumowanie akcji „Ognisty ratownik - gorąca krew” 2014

»

22-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl