Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-01-22 19:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Baba z olsztyńskiego zamku jest mężczyzną!

Olsztyn24
Warsztaty Bałtyjskie w olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Zdaniem dra Mirosława Hoffmanna, znaleziony w Barcianach koło Kętrzyna i przywieziony pod koniec lat 40. minionego wieku na dziedziniec olsztyńskiego zamku kamienny posąg przedstawia wojownika. I chociaż należy do grupy posągów nazywanych pruskimi babami, to nie ma wątpliwości, że to mężczyzna.

Pruskim babom było poświęcone dzisiejsze (22.01) spotkanie w zamku kapituły warmińskiej w Olsztynie z cyklu „Warsztaty Bałtyjskie”, organizowanego od lat przez Muzeum Warmii i Mazur oraz Towarzystwo Naukowe Pruthenia. Wykład o tych tajemniczych posągach poprowadził dr Mirosław Hoffmann, archeolog, kustosz dyplomowany w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz pracownik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prezes Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich.   

Dzisiejszy wykładowca prowadził liczne wykopaliska przede wszystkim na obszarze Warmii i Mazur, ale także na Pomorzu Wschodnim i ziemi chełmińskiej oraz badania weryfikacyjno-powierzchniowe w północno-wschodniej Polsce i Obwodzie Kaliningradzkim. Jest też autorem około 150 publikacji - w tym czterech książek - dotyczących głównie zagadnień epoki brązu i wczesnej epoki żelaza obszarów zachodniobałtyjskich oraz historii archeologii Prus Wschodnich i Pomorza.
R E K L A M A
banner
Co dr Hoffmann miał do powiedzenia w sprawie znajdowanych nie tylko w Polsce charakterystycznych kamiennych postaci, będzie można dowiedzieć się z nagrania wideo z dzisiejszego spotkania w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Taki tam / 2015-01-24 21:47
I ma na imię Koncita
~antybaba / 2015-01-24 17:12
Maskotki „BABY PRUSKIE” malowane przez uczniów Liceum Plastycznego i studentów UWM to transwestyci ! :)
~olsztyniak / 2015-01-24 13:53
Porażająca informacja! Co teraz będzie gdy dowiemy się, że jakiś znany i popularny "chłop", jest "babą"!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Warsztaty bałtyjskie w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

23-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl