Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-01-30 13:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Budżet powiatu uchwalony jednogłośnie

Olsztyn24
Budżetowa sesja Rady Powiatu Olsztyńskiego | Więcej zdjęć »
Planowane dochody to ponad 107 mln zł, a wydatki ponad 109 mln zł, deficyt budżetowy w kwocie 1,6 mln zł zostanie sfinansowany z kredytu. Taki budżet przyjęli jednogłośnie radni Powiatu Olsztyńskiego na dzisiejszej (30.02) III sesji Rady Powiatu.

Jak tłumaczyła skarbnik powiatu Lucyna Kozikowska, przedłożony projekt budżetu otrzymał pozytywne opinie komisji stałych Rady Powiatu, a także Regionalnej Izby Obrachunkowej. Powiat Olsztyński zaplanował również nadwyżkę operacyjną w kwocie przeszło 5 mln zł.

Na inwestycje w budżecie zaplanowano ponad 13,5 mln zł. Najwięcej, bo blisko 9 mln zł przeznaczono na poprawę infrastruktury drogowej. Poza tym zarezerwowano środki na budowę hali sportowej w Biskupcu oraz na szpitale powiatowe – na modernizację bloku operacyjnego w szpitalu w Biskupcu, a także na zakup aparatury i sprzętu medycznego do placówki w Dobrym Mieście.

R E K L A M A
banner

W imieniu klubu radnych Nasz Powiat głos zabrał Mirosław Pampuch, który wraz z poprzednim zarządem przygotował projekt budżetu na 2015 rok.

- Życzę zarządowi powodzenia w realizacji planów. Budżet jest ambitny, ale również realny – powiedział Mirosław Pampuch.

Małgorzta Chyziak, starosta olsztyński, podziękowała radnym za przyjęcie uchwały budżetowej.

- Pracujemy na budżecie przygotowanym przez poprzedni zarząd. Będziemy dążyć do tego, aby na jego podstawie realizować założone cele - stwierdziła Małgorzata Chyziak.

Podczas posiedzenia radni przyjęli nowy regulamin organizacyjny Starostwa Powiatowego w  Olsztynie. Wprowadza on zmiany struktur organizacyjnych starostwa, m.in. tworzy Wydziału Komunikacji i Transportu, który do tej pory funkcjonował jako referat w Wydziale Organizacyjnym, łączy Wydział Infrastruktury i Budownictwa oraz Wydział Inwestycji i Rozwoju, który przyjmie nazwę Wydziału Budownictwa i Inwestycji. Ponadto podzielony na dwa odrębne wydziały został Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Na sesji radni uchwalili także roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Na zadania publiczne przewidziane do finansowania lub współfinansowania z budżetu powiatu w 2015 roku przeznaczono kwotę 149 tys. zł. Za realizację zadań odpowiedzialne będą organizacje pozarządowe, które zostaną wyłonione w Otwartym Konkursie Ofert.

Podczas posiedzenia powołano również nowe Rady Społeczne szpitali w Biskupcu i Dobrym Mieście. Ich kadencja trwa cztery lata. Są one organem doradczym i konsultacyjnym, zarówno dla dyrekcji obu placówek, jak i samorządu powiatowego. W skład Rady Społecznej Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu weszli: Elżbieta Samorajczyk – przewodnicząca, Marek Świątek – przedstawiciel wojewody warmińsko-mazurskiego, Urszula Dziąba, Janusz Radziszewski i Henryk Goździcki. W skad Rady Społecznej Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście weszli: Wojciech Ruciński – przewodniczący, Jarosław Borowik - przedstawiciel wojewody warmińsko-mazurskiego, Joanna Michalska, Waldemar Kowalski i Marek Iliuczonek.

Na koniec spotkania radni jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie Projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-202.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl