Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2015-02-10 13:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Niepełnosprawni pływacy z Olsztyna najlepsi w Polsce

Olsztyn24
Ekipa pływacka Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wielkie gratulacje dla młodych niepełnosprawnych sportowców z Zespołu Placówek Edukacyjnych! Drużyna z Olsztyna zdobyła pierwsze miejsce w I Krakowskiej Gali Halliwick, ogólnopolskich zawodach pływackich niepełnosprawnych, a najlepszym zawodnikiem okazał się Filip Niewiadomski z gimnazjum ZPE. – Wyjazd był dla nich nie tylko sprawdzeniem umiejętności, ale także lekcją funkcjonowania w grupie – mówi Joanna Biłat–Lachowska, nauczyciel – opiekun grupy. - Uczniowie udowodnili, że umieją kibicować sobie nawzajem i cieszyć się z sukcesów kolegów.

Gala Halliwick w Krakowie była organizowana w Polsce po raz pierwszy. Uczestniczyli w niej zawodnicy z całej Polski, m.in. z Rzeszowa, Raciborza, Krakowa. Olsztyn i jednocześnie województwo reprezentowali Marcin Grajewski, Kamil Koralewski, Krzysztof Kaźmierczak, Aleksander Kwiatkowski, Filip Niewiadomski i Michał Urbanek z ZPE. Wszyscy spisali się doskonale. W efekcie drużyna z ZPE zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej i piękny puchar z rąk Anny Olasińskiej, wiceprezes Halliwick Polska, a najlepszym uczestnikiem zawodów został Filip Niewiadomski. – Bardzo się cieszę, bo to dla mnie zaszczyt – mówi skromnie Filip.

Uczniowie do zawodów przygotowywali się przez ostatnie pół roku, uczestnicząc w pierwszym na Warmii i Mazurach cyklu nauki pływania wg koncepcji Hallwick. To opracowana w Anglii metoda nauki pływania specjalnie dostosowana do potrzeb i umiejętności dzieci z niepełnosprawnościami. Regularnie w każdy piątek ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży ćwiczyła na dużym basenie w Aquasferze pod okiem nauczycieli Joanny Biłat-Lachowskiej, Agnieszki Skindel-Bieńkowskiej, Łukasza Kowalskiego i Krzysztofa Zająca, którzy jako pierwsi w regionie zdobyli uprawnienia Hallwick. Nagrodą dla wyróżniających się pływaków był wyjazd na galę do Krakowa, podsumowujący projekt „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych”, finansowany przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce i Urząd Miasta w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
– Jestem bardzo dumna z sukcesu uczniów i nauczycieli – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. – Już od pewnego czasu szukaliśmy sposobu, by nasza młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach pływackich dostosowanych do ich możliwości. Koncepcja Hallwick okazała się idealnym rozwiązaniem. Udało nam się również skorzystać z możliwości bezpłatnego korzystania z basenu Aquasfery, jakie daje uchwała Rady Miasta Olsztyna w sprawie zasad korzystania z niektórych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Na jej podstawie podpisaliśmy porozumienie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olsztynie, który udostępnił nam nieodpłatnie basen w Aquasferze. Teraz jest dobra okazja, by podziękować wszystkich zaangażowanym w inicjatywę.

W 2016 roku planowana jest Światowa Gala Halliwick. Uczniowie z Olsztyna, zwycięzcy tegorocznej polskiej gali, będą z pewnością w niej uczestniczyć.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl