Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-02-17 14:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Radni sejmiku też podjęli uchwałę w sprawie „szesnastki”

Olsztyn24
Sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego
Na poniedziałkowej (16.02) sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego radni przyjęli stanowisko w sprawie nieujęcia drogi krajowej nr 16 w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023. Radni wyrażają w nim zdecydowany sprzeciw wobec takiej sytuacji.

Rozbudowa oraz modernizacja drogi krajowej nr 16 została ujęta w kontrakcie terytorialnym zawartym pomiędzy rządem Rzeczypospolitej Polskiej i zarządem województwa warmińsko-mazurskiego. W dokumencie tym określono cele i przedsięwzięcia priorytetowe o znaczeniu istotnym dla kraju oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Przyjęto również zobowiązanie do podejmowania działań w celu realizacji pełnego zakresu tego kontraktu, jednak nie znalazło ono odzwierciedlenia w programie budowy dróg, choć został on zatwierdzony uchwałą Rady Ministrów.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podczas sesji podziękował parlamentarzystom, samorządowcom, instytucjom, mieszkańcom regionu i mediom za zaangażowanie w starania o wpisanie tej najważniejszej dla regionu trasy do planów inwestycyjnych państwa.
R E K L A M A
banner
Stanowisko radnych publikujemy niżej.

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec nieujęcia w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 drogi krajowej nr 16, zapewniającej spójność terytorialną regionu.

Rozbudowa oraz modernizacja drogi krajowej nr 16 została ujęta w Kontrakcie Terytorialnym zawartym pomiędzy Rządem Rzeczpospolitej Polskiej i Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W dokumencie tym określono cele i przedsięwzięcia priorytetowe o znaczeniu istotnym dla kraju oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przyjęto również zobowiązanie co do podejmowania działań w celu realizacji pełnego zakresu przedmiotowego Kontraktu.

Kontrakt Terytorialny dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego zatwierdzony Uchwałą Rady Ministrów Nr 225, poz.1070 z dnia 4.11.2014r. nie znalazł odzwierciedlenia w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1315/2013 z dnia 11.12.2013r. droga krajowa nr 16 stała się częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, łączącej obszary północno-wschodniej Polski.

Jako przedstawiciele władz samorządu województwa a przede wszystkim mieszkańców regionu wnioskujemy o wprowadzenie drogi krajowej nr 16 do Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023. Dostępność komunikacyjna Warmii i Mazur jest warunkiem koniecznym pozyskania potencjalnych inwestorów i turystów oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Szeroki udział społeczności Warmii i Mazur uczestniczącej w akcji sprzeciwu wobec propozycji projektu przedmiotowego Programu jest wyrazem głębokiego zaangażowania przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, parlamentarzystów oraz przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego naszego regionu.
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Salon Samorządowy w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (2)

»

16-02-2015

image
Wojewoda i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego o modernizacji DK nr 16

»

06-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl