Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-02-21 19:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Znamy zwycięzców cyklu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL

Olsztyn24
GP Olsztyn City Trail (fot. Piotr Dymus - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mimo że nie startował – wygrał. Wojciech Kopeć najlepszym zawodnikiem Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL w edycji 2014/2015. Zawodnik nie wziął udziału w przedostatnich - piątych zawodach nad Jeziorem Długim, które odbyły się dzisiaj (21.02), ale żaden z biegaczy, który mógł mu zagrozić – również nie startował. Wśród kobiet pierwszą na mecie w dzisiejszych zawodach była Monika Jackiewicz, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

Pod nieobecność czołowych zawodników CITY TRAIL Olsztyn, w piątym biegu wygrał Piotr Bętkowski z czasem 16:48. Wynik Moniki Jackiewicz to 19:34. Zawody odbywają się na dystansie 5 km.

– Gdyby ktoś zapytał mnie na początku sezonu, na jaki rezultat w klasyfikacji generalnej liczę, na pewno nie powiedziałabym, że na wygraną. W cyklu startowała chociażby bardzo mocna Ola Lisowska, która jednak nie wzięła udziału w czterech biegach, dzięki czemu miałam szanse myśleć o pierwszym miejscu. Cieszę się, że się udało – mówi zawodniczka.
R E K L A M A
banner
Wygrana Moniki w cyklu nie jest jednak przypadkowa. Sezon 2014 był dla niej bardzo udany. Poprawiała kilka życiówek, zdobyła medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 3 km z przeszkodami. A jak traktuje starty w CITY TRAIL?

- Wiadomo, że każdy start jest lepszy niż zwykły trening, a kiedy znamy dokładne terminy biegów, można zawody wkomponować w plan treningowy i sprawdzać, czy forma idzie w górę – podkreśla Monika.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali nad Jeziorem Długim i tym razem. Oni także walczą o nagrody, a także dostaną pamiątkowe medale za ukończenie czterech biegów.

Ostatni  bieg CITY TRAIL w Olsztynie w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 21 marca. Podsumowanie cyklu – tradycyjnie już – będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 1 kwietnia. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć minimum cztery z sześciu biegów.

Poza Olsztynem, zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl