Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2015-01-17 19:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL – cztery biegi już za nami

Olsztyn24
IV Grand Prix City Trail w Olsztynie (fot. citytrail.pl) | Więcej zdjęć »
Artur Olejarz i Monika Jackiewicz najlepszymi zawodnikami podczas czwartego biegu Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL. W sobotę (17.02) nad Jeziorem Długim wystartowało 420 osób.

Wynik Artura na 5-kilometrowej pętli to 16:28.

– Na pewno nie jestem teraz w tak dobrej dyspozycji, jak podczas biegu, w którym ustanowiłem nadal aktualny rekord trasy, a to przez przerwę w treningach spowodowaną chorobą – mówi Artur. - Moim zdaniem 15:37, czyli mój czas z października, można przełożyć na wynik około 14:00 na bieżni, a to już naprawdę szybko - dodaje.
R E K L A M A
banner
Najlepszą wśród kobiet była Monika Jackiewicz, z czasem 19:26. Monika ma na koncie już dwa zwycięstwa i drugie miejsce, dzięki czemu jest jedną z głównych pretendentek do zwycięstwa Grand Prix CITY TRAIL w Olsztynie.

Od ubiegłego sezonu w zawodach dla młodszych biegaczy organizowanych w ramach cyklu - CITY TRAIL Junior - regularnie startuje młodzież trenująca pod okiem Bronisławy Ludwichowskiej z AZS Olsztyn.

- Biegi CITY TRAIL są przerywnikiem w treningu. Wychodzę z założenia, że każdy – nawet słabszy udział w zawodach jest lepszy od najlepszego treningu – podkreśla wicemistrzyni świata w biegach przełajowych z 1975 roku. – Nawet jeśli ci zawodnicy nie zostaną w przyszłości sportowcami, będą zdrowymi ludźmi i to jest najważniejsze. A pracowitość i waleczność, jakiej się nauczą przyda im się w życiu prywatnym.

Poza Olsztynem zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast od października 2014 do marca 2015 odbędzie się po sześć imprez. Osoby zainteresowane zdobyciem medalu oraz walką o nagrody muszą wystartować w minimum czterech biegach. Kolejne zawody w Olsztynie odbędą się 21 lutego. Zakończenie cyklu – miesiąc później – 21 marca.

Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl