Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-02-26 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie rywalizować będą młodzi konstruktorzy robotów

Olsztyn24
Foto z I edycji zawodów
Czterdziestu pięciu uczniów z czterech szkół weźmie udział w II Zawodach z projektowania, budowy i programowania robotów. Miejscem rywalizacji będzie Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. Początek w sobotę (28.02) o godz. 10.00.

Uczestnicy zawodów to uczniowie gimnazjów nr 1 i nr 2 z Ostródy, Gietrzwałdu oraz Jedwabna. Jest to grupa najzdolniejszych uczniów uczestniczących w projekcie. Na co dzień w bezpłatnych zajęciach z robotyki uczestniczy blisko 200 gimnazjalistów z klas I-III. Zawody są drugą okazją do sprawdzenia zdobytej dotychczas wiedzy i wykorzystania jej w praktyce poprzez rywalizację z uczniami z różnych szkół.

Projekt realizowany jest w 4 szkołach od września 2014 r. Ma przekonać uczniów, że nauka przedmiotów ścisłych może być łatwa i przyjemna. Zajęcia z robotami pozwalają zdobyć nowe umiejętności, wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną z przedmiotów ścisłych oraz wyjaśnić naukowe wątpliwości uczniów. Ponadto uczą praktycznego wykorzystania wiadomości przyswojonych na lekcjach i spojrzenia na zdobywaną w szkole wiedzę z innej perspektywy. Każdy z uczniów uczestniczących w zajęciach otrzymuje kompleksową wiedzę z zakresu programowania w języku C++, konstrukcji i budowy robotów oraz mechanizmów wprawiających je w ruch.

Uczestnictwo w projekcie to także duży krok w stronę zdobycia atrakcyjnego zawodu. O tym, że osiągnięcie sukcesu w robotyce jest bardzo realne, świadczą liczne międzynarodowe sukcesy polskich studentów, także z małych ośrodków akademickich. Na rynku pracy wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na inżynierów, a nawet studentów zdobywających wiedzę w tym obszarze.
R E K L A M A
banner
Poza realizacją innowacyjnych zajęć z robotyki, uczniowie otrzymają wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego. Celem Szkolnego Ośrodka Kariery będzie zwiększenie świadomości w zakresie predyspozycji zawodowych uczniów oraz pomoc w wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczestnicy zawodów (po 12 uczniów z G1 i G2 w Ostródzie, 11 uczniów z Jedwabna oraz 10 uczniów z Gietrzwałdu) są jednocześnie uczestnikami kół naukowych z robotyki, które regularnie odbywają się we wszystkich gimnazjach objętych projektem.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne (zajęcia, koło naukowe, transport, posiłki, doradca zawodowy). Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl