Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-01 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Olsztyn24
Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (1.03) w całym kraju odbywały się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tak też było w Olsztynie.

Najpierw pamięć żołnierzy niepodległościowego podziemia antykomunistycznego uczcili dorośli przedstawiciele środowisk prawicowych uczestniczący w zorganizowanym w południe w Olsztynie marszu „Na ratunek Polsce”. Jego uczestnicy pod pomnikiem poświęconym Armii Krajowej u wylotu ulicy Dąbrowszczaków wspominali Żołnierzy Wyklętych, a pod pomnikiem złożyli kwiaty.

Wieczorem obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowały młodzieżowe środowiska narodowe. Członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radyklanego oraz kibiców OKS Stomil zebrali  się o godz. 17.30 pod olsztyńskim ratuszem, skąd z transparentami i narodowymi okrzykami na ustach wyruszyli w kierunku Placu Solidarności. Po drodze zatrzymali się przy pomniku Armii Krajowej, gdzie zaśpiewali hymn państwowy. Po raz drugi Mazurka Dąbrowskiego usłyszeliśmy przy Pomniku Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności. Więcej o przebiegu uroczystości na zdjęciach i filmie, który niebawem udostępnimy w sieci.
R E K L A M A
banner
Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie,  chociaż nie jest dniem wolnym od pracy. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [5]
~ / 2015-03-03 11:50
Coś takiego jak Marsz dla Wyklętych - fiu fiu, to nawet w tym komuszym Olsztynie są jeszcze normalni ludzie. TAK TRZYMAĆ!!! cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym!!!
~stary / 2015-03-02 15:38
Jednym zdaniem wszystko wraca ku staremu! Nie ma to jak nieskazitelni bohaterowie. Kiedyś nie wolno było myśleć, mówić i pisać, że czerwonoarmiści mordowali i gwałcili. W końcu nawet jeśli, to wyłącznie w słusznej sprawie!
~korek1 / 2015-03-02 15:14
Tak kolego stary Żołnierze Wyklęci to są Ci dzięki ,którym ty możesz mówić po Polski i w Polsce. Oni oddali życie za to ,że nie chcieli aby Ruski i Niemcy panoszyli się w Polsce tak jak dzisiaj to ma miejsce dlatego są nie lubiani nawet dziś lecz nie przez wszystkich dzięki Bogu.
~stary / 2015-03-02 14:24
Żołnierze Wyklęci? Czy to są Ci, o których można pisać i mówić tylko dobrze, albo wcale?
~korek1 / 2015-03-02 11:58
W takim szmatławcu jak Gazeta Olsztyńska ani słowa o marszu wstyd ale cóż właścicielem gazety jest Niemiec i PO co on szwab będzie nas uczył patriotyzmu. Jesteśmy państwem na wymarciu WSTYD polskojęzyczni pismacy żal tylko ,że za pieniądze zrobicie wszystko aby nie narazić się niemcowi . Tak to prezesi gazety stali się niewolnikami dla niemców.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie (2015)

»

01-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl