Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-07 17:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Urząd Skarbowy w Olsztynie zaprosił na Dzień Otwarty

Olsztyn24
Podczas Dnia Otwartego można było złożyć PIT za pomocą programu e-Deklaracje lub w wersji papierowej | Więcej zdjęć »
Urzędy Skarbowe, podobnie jak inne instytucje państwowe i samorządowe, w soboty nie pracują. Dzisiaj (7.03) jednak zrobiono od tej zasady wyjątek. W całym kraju w urzędach skarbowych zorganizowano Dzień Otwarty. Wśród urzędów, w których czekano na podatników nierozliczonych jeszcze z fiskusem za rok ubiegły, była również olsztyńska „skarbówka”.

To właśnie dzisiaj ci, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść do urzędu w ciągu tygodnia, mieli jedyną w tym roku okazję, by rozliczyć się ze swoich zobowiązań finansowych w sobotę. Dzień Otwarty zorganizowano w ramach prowadzonej od kilku lat akcji „Szybki PIT”, zachęcającej podatników przede wszystkim do przesyłania rozliczeń podatkowych jako e-Daklaracje przez Internet.

Możliwość przesłania zeznania rocznego elektroniczną Ministerstwo Finansów wprowadziło w 2008 roku. Przez pierwsze lata zainteresowanie podatników tą możliwością było umiarkowane, w ostatnich latach sytuacja jednak uległa zmianie, m.in. za sprawą szerokiej kampanii informacyjnej o e-Deklaracjach.
R E K L A M A
banner
- Według danych z początku tygodnia, na blisko 23,5 tysiąca dokumentów, jakie wpłynęły do naszego urzędu od początku tego roku, 15 tys. stanowiły dokumenty przesłane drogą elektroniczną - mówi Beata Drej-Wojciechowska. - To 25% ze spodziewanych blisko 100 tys. deklaracji, które szacunkowo mają wpłynąć do nas do końca kwietnia. Liczymy na to, że liczba okaże się znacząco większa po wpłynięciu wszystkich deklaracji. 

O korzyściach wynikających z przesłania rozliczenia rocznego drogą internetową na pewno mówić będą ci, którzy chociaż raz skorzystali z tej możliwości. Nie musimy wychodzić z domu, dokument możemy przygotować i wysłać o każdej porze dnia i nocy, operacja nic nie kosztuje, unikamy mitręgi związanej ze staniem w kolejkach przed okienkiem w urzędzie czy na poczcie, no i z reguły na ewentualne zwroty nadpłaconego podatku czekamy zdecydowanie krócej niż przy składaniu zeznania rocznego w tradycyjnej formie papierowej.

Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym dawał nie tylko możliwość złożenia w wypełnionego w domu PIT-u. Można było też przynieść ze sobą dokumenty źródłowe, na podstawie których urzędnicy pomogli przygotować zeznanie roczne - oczywiście w formie e-Deklaracji. Pracownicy urzędu uczyli również chętnych, jak samodzielnie obsługiwać aplikację do przygotowania e-Deklaracji. Z tej możliwości skorzystało kilkadziesiąt osób niesłyszących.

Jak nas poinformowano, urzędnicy nie planują w tym roku organizować kolejnego dnia otwartego, ale w zamian pojawią się w kilku miejscach w Olsztynie o raz powiecie. Najprędzej będzie można ich spotkać już pod koniec przyszłego tygodnia (13-15.03) na stoisku w Carefourze (obsługiwanym przez pracowników Urzędu Skarbowego) i Aurze (Izba Skarbowa wraz z Warmińsko-Mazurskm Urzędem Skarbowym), w godzinach od 12.00 do 18.00. O kolejnych inicjatywach poinformujemy w późniejszym terminie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl