Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-08 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Do centrum najlepiej autobusem, rowerem lub pieszo

Olsztyn24
Przez kilka miesięcu w centrum Olsztyna będą ograniczenia w ruchu | Więcej zdjęć »
Prawdziwie wiosenna pogoda zachęciła wielu olsztynian do spacerów. Tłoczno było m.in. na Starym Mieście. Sporą grupę spacerujących stanowili ci, którzy przyszli lub przyjechali do centrum miasta, by zobaczyć jak wygląda wprowadzona tam dziś (8.03) w nocy organizacja ruchu drogowego, na czas budowy linii tramwajowej. Od dzisiejszego rekonesansu w wielu przypadkach zależeć będzie decyzja, czy w ciągu tygodnia do centrum będzie opłacało się przyjeżdżać samochodem, a jeżeli tak, to jaką drogę wybrać, by w korkach nie spędzać długich godzin.

A zmiany są spore. Całkowicie zamknięta została dla ruchu ulica 11 listopada, natomiast aleja Piłsudskiego, na odcinku od Urzędu Wojewódzkiego do ratusza, w praktyce jest nieprzejezdna dla „zwykłych” samochodów. Mogą się tam poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i pojazdy ze specjalnymi identyfikatorami. Dzisiaj jednak okazało się, że jest spora liczba kierowców, którzy jeżdżą „na pamięć” i mimo wyraźnych znaków wjeżdżają tam, gdzie nie powinni.

Inaczej jeździ się też ulicą Pieniężnego. Chociaż jak do tej pory można tą ulicą jechać tylko od Mostu św. Jakuba w kierunku ratusza, to dla „zwykłych” samochodów pozostał tylko jeden pas i można nim pojechać tylko na wprost ulicą 1 Maja do ulicy Partyzantów.
R E K L A M A
banner
Od ulicy Partyzantów w kierunku ratusza wyznaczono po jednym pasie ruchu dla autobusów i taxi oraz dla pozostałych pojazdów, przy czym te ostatnie mogą dojechać tylko do ulicy Ratuszowej, którą poprowadzono objazd w kierunku ulicy Skłodowskiej-Curie, Placu Jedności Słowiańskiej i dalej do ulicy Pieniężnego.

Ulice Ratuszowa i Skłodowskiej-Curie mogą okazać się wąskim gardłem nowej organizacji ruchu, tym bardziej, że mimo zakazu zatrzymywania się i postoju dzisiaj nie brakowało pojazdów, których użytkownicy zakaz ten zlekceważyli.

Zwrócić też uwagę trzeba, że odwrócony został ruch na ulicy Konopnickiej i Wyzwolenia. Teraz można nimi jechać jedynie od ulicy Grunwaldzkiej w kierunku Placu Jedności Słowiańskiej. Zauważyliśmy jednak kilku kierowców, którzy dzisiaj ulicą Wyzwolenia i Konopnickiej pojechali „po staremu”. Na szczęście do kolizji i wypadków nie doszło.

Nie pojedziemy też ulicą Kościuszki, która na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Kętrzyńskiego została wyłączona z ruchu. Stworzono jedynie możliwości przecinania tej ulicy przez ulice poprzeczne, np. Mickiewicza czy Kołobrzeską i Mazurską. Zapewniono też możliwość dojazdu do posesji oraz do Centrum Handlowego Manhattan.

Po dzisiejszym rekonesansie w centrum Olsztyna, możemy jedynie zachęcać tych, którzy do pracy lub dla załatwienia spraw urzędowych dojeżdżali do centrum miasta prywatnymi samochodami, by zrezygnowali z tego rozwiązania. Szybszym i mniej stresującym rozwiązaniem będzie autobus MPK, rower, a nawet własne nogi.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [10]
~Pani / 2015-03-10 12:53
Tak właśnie - jak wybrali Grzymowicza to tak mają. Ja go nie wybrałam :)
~jestem z miasta O / 2015-03-09 20:17
Dziś było pięknie w tym mieście nad Łyną! Całe miasto zakorkowane, totalny chaos komunikacyjny i mandat za mandatem ! Tylko proszę nie narzekać olsztyniacy ! Takiego włodarza wybraliście , to teraz macie, o!
~olo / 2015-03-09 15:32
K.... co za debil wpadł na pomysł zmiany na Bema a nic otym nie wspomiał ? Jadąc od Kętrzyńskiego i skręcająć w lewo w Partyzantów mamy tylko jeden pas wolny i rondo się korkuje . D...le trzeba było to zostawić bez zmian . GRATULUJĘ braku mózgu .
~rowerzysta / 2015-03-09 12:33
A tym rowerem to którędy mamy jeździć? Tymi zamkniętymi ulicami? Chodnikami? Po ulicach - nie (część zamknięto, na pozostałych kierowcy traktują rowerzystów jak chwast), po chodnikach - nie (to oczywiste). Tak wygląda promocja ruchu rowerowego w Olsztynie... :/
~Wsiosztynianin / 2015-03-09 10:31
Nie ma to jak informować o tym, ale jako serwis informacyjny, może ktoś poczułby się zainteresowany całością inwestycji - czy już dobrze opłacono media w tym smutnym mieście i wszystko jest ok?
~Patryk / 2015-03-09 07:37
Atrakcje są ale dla mieszkańców jedynie. Osobiście mieszkam na Jarotach przy skrzyżowaniu Witosa i Płoskiego linia tramwajowa będzie przebiegała pod oknami.Wiadomo postep zawsze byl i zawsze bedzie ale dlaczego ta cała inwestycja jest tak słaba logistycznie? Od momentu zwezenia Witosa minęło kilka m-cy i jak na razie niewiele się zmieniło. Pracowników jak na lekarstwo wszystko rozbabrane nic nie dokończone itp. Zamkneli ul.Janowicza i cisza teraz zamykaja Płoskiego na 2 m-ce ( teoretycznie ) bo w praktyce okaze sie inaczej jak zawsze. Odcinaja mieszkańców od mozliwosci w miare dobrego dojazdu do centrum. Oczywiscie nikt sie nad tym nie zastanawial bo po co? Te kilka tysiecy mieszkańców da sobie przeciez rade. Totalny chaos
~emtec / 2015-03-09 07:03
mało jeżdżę ulica nowowiejskiego ale te trzy chamskie hopki to mnie dzisiaj wkurzyły
~jestem z miasta O / 2015-03-08 23:46
To jest taka atrakcja turystyczna na sezon 2015 przygotowana przez Pana Prezydenta dla przybywających do Olsztyna turystów ! Sądzę, że inspiracją była mitologia grecka i zaprojektowany przez Dedala labirynt !
~wojtek / 2015-03-08 22:28
w centrum jak w centrum, ale na obrzezach co sie teraz bedzie dzialo szok juz widze te korki tragedia, inne ulice beda musialy przyjac wieksza ilosc aut, ktos tu nie mysli
~mieszkaniec / 2015-03-08 19:05
Tragedi nie bedzie centrum Olsztyna nie jest duze
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Tymczasowa organizacja ruchu drogowego w centrum Olsztyna

»

08-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl