Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
GOK Stawiguda | 2015-03-26 22:39 | Rozmiar tekstu: A A A

W Stawigudzie otwarto WATĘ 2015

Olsztyn24
Wernisaż WATA 2015 w stawigudzkim GOK | Więcej zdjęć »
Takich tłumów w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie dawno nie było. Nie sprawił tego koncert wielkiej gwiazdy, tylko dzisiejszy (26.03) wernisaż Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystycznej „WATA 2015”.

Ta miła uroczystość, na którą przybyli artyści, ich rodziny, przyjaciele i wielu znamienitych gości, m.in. wójt gminy Stawiguda Irena Derdoń i sekretarz UG Iwona Korwek, rozpoczęła się o godz. 17.00. Po powitaniu gości przez dyrektora GOK w Stawigudzie Witolda Lubowieckiego, nastąpiła uroczystość wręczenia podziękowań artystom biorącym udział w wystawie. Uczyniła to pani wójt.

Podobnie jak w roku ubiegłym, swoje rękodzieło wystawiło w stawigudzkim GOK-u ponad 40 osób. W tym roku organizatorzy odstąpili od zasady, że wystawa jest tylko dla osób dorosłych. Wspierając inicjatywę Stowarzyszenia Dzieciom i ich Rodzinom „Dajmy szansę” ze Stawigudy, wystawili również prace wykonane przez dzieci i prowadzącą zajęcia dla nich, Alicję Łabanowską.
R E K L A M A
banner
Miłym akcentem wernisażu był koncert chóru „Konsonans” z Tomaszkowa, pod dyrekcją Natalii Kaczmarczik.

Większość artystów to osoby prywatne, ale cieszy fakt, że na terenie gminy Stawiguda zawiązuje się coraz więcej grup skupiających osoby pragnące w czynny sposób rozwijać swoje uzdolnienia plastyczne, takie jak: Koło Malarskie dla dorosłych przy GOK w Stawigudzie, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo” organizujące Konkurs Fotograficzny „Wulpińskie klimaty”, czy coraz prężniej działające Koło Gospodyń Wiejskich w Stawigudzie.

Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć wystawy informujemy, że można ją oglądać do 1 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.00. Pierwszymi gośćmi na wystawie była grupa przedszkolaków ze Stawigudy, które wśród prac znalazły też dzieła swoich rodziców i dziadków (...)

GOK Stawiguda

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl