Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Witold Lubowiecki | 2015-01-12 19:25 | Rozmiar tekstu: A A A

W Gminie Stawiguda rekordowa zbiórka na WOŚP!

Olsztyn24
WOŚP w Gminie Stawiguda | Więcej zdjęć »
Już od kilkunastu lat gmina Stawiguda włącza się aktywnie w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - nie mogło być inaczej w tym roku. Sztab orkiestry mieścił się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, a jego szefem - jak zwykle - był dyrektor placówki, Witold Lubowiecki. Przez cały dzień we wszystkich miejscowościach około 40. wolontariuszy prowadziło zbiórkę pieniędzy do puszek.

Podsumowaniem akcji były imprezy zamknięte zorganizowane w Publicznym Gimnazjum w Stawigudzie, świetlicach w Bartągu, Rusi i Tomaszkowie. Wszędzie można było dokonać zakupów gadżetów podarowanych przez sponsorów, posilić się w kawiarenkach WOŚP smacznymi ciastami i napojami - oczywiście w przerwach między występami artystycznymi, których było mnóstwo, m.in.: chóry „Legenda” i „Konsonans”, koncert muzyki celtyckiej w wykonaniu Bena Kolczyńskiego, jasełka, koncerty wokalne, pokazy tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu grup z placówek kulturalnych, szkół i zaproszonych gości.

Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Pod młotek poszły obrazy Łukasza Zedlewskiego, pań z koła malarskiego przy GOK w Stawigudzie, obraz - praca zbiorowa wykonana przez uczniów gimnazjum. Nie zabrakło innych, często bardzo oryginalnych fantów, jak kosze ze słodyczami, własnoręcznie wykonanymi przetworami z domowej spiżarni, nalewek, książek i płyt z autografami twórców, gadżetów WOŚP.
R E K L A M A
banner
Bardzo oryginalne aukcje odbyły się w Stawigudzie, gdzie licytowano spotkania przy kawie i ciasteczkach w gabinecie wójt Ireny Derdoń i dyrektora gimnazjum Bogusławy Chodorskiej. Strażacy z OSP Stawiguda na aukcję wystawili przejazd wozem strażackim w mundurze i na miejscu dowódcy.

Wszystkie aukcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, co też przyczyniło się do zebrania sumy wyższej niż w poprzednim roku o prawie 3000 złotych!

Oto podsumowanie:
» Bartąg - 4 050,96 zł
» Ruś - 1 617,80 zł
» Stawiguda - 8 693,67 zł
» Tomaszkowo - 2 328,57 zł
Razem: 16 691,00 złotych!

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Pani / 2015-01-13 00:49
Bo tam krezusi mieszkają...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl