Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-03-30 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Jarmark i warsztaty rękodzieła

Atrakcyjny weekend w gminie Dywity

Olsztyn24
Weekend w Gminie Dywity (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Setki osób odwiedziło w sobotę (28.03) Stodołę w Dywitach podczas II Jarmarku Wielkanocnego, by zaopatrzyć się w smaczne produkty żywnościowe z Warmii i Mazur. Dużym powodzeniem cieszyły się także warsztaty rękodzieła w Gadach i Brąswałdzie, podczas których można było samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne i palmy wielkanocne.

Dywity

To była wybitnie przedświąteczna sobota w gminie Dywity! Klimat i nastrój zbliżających się świąt wielkanocnych czuć było w Dywitach, Brąswałdzie i Gadach. Już od rana oblężenie przeżywała dywicka Stodoła, gdzie rozpoczął się II Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach były pachnące wędliny i mięsa, wiejskie jaja, miody, warzywa, owoce, chleb, czy ryby z jezior, a nawet Zalewu Wiślanego.
R E K L A M A
banner
– Impreza wypaliła, a liczba kupujących była nieprawdopodobnie duża – mówi zadowolona Alicja Antosiak, sołtys Gadów, która wspólnie z mężem wystawiła się z wędzonkami.

Żeby dostać się do niektórych stoisk trzeba było odstać swoje w solidnej kolejce. Na zakupach w Stodole pojawiło się wielu mieszkańców Olsztyna.

– Jestem tu po raz pierwszy i już wiem, że na pewno nie po raz ostatni – mówi pani Justyna, która na świąteczne zakupy przyjechała z całą rodziną. – Stodoła ma swój niepowtarzalny klimat, a poza tym oferowane tu wyroby są najwyższej jakości.
 
Gdy dorośli robili zakupy, dzieci były zajęte warsztatami plastycznymi, które w atrakcyjny sposób prowadziła Ewa Letki. Warto podkreślić, że oprócz żywności w Stodole można było nabyć m.in. nasiona roślin, kwiaty, ozdoby świąteczne i palmy wielkanocne Krystyny Tarnackiej czy pięknie zdobione jaja ceramiczne i kafle malowane z motywami regionalnymi autorstwa Barbary i Wiesława Zawistowskich.

Gady

Artystycznie, świątecznie i twórczo było w sobotę także w Gadach w czasie V Wielkanocnych Warsztatów Rękodzieła „Gady Folk Art.”. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w warsztatach ceramicznych, zdobieniu jaj metodą wstążeczkową, wykonywaniu kraszanek, filcowych kurek, haftowaniu krzyżykiem wielkanocnych kartek, a także kwiatów z bibuły i palm wielkanocnych. Swoich sił i możliwości z materią plastyczno-rękodzielniczą próbowały zarówno kilkuletnie dzieci, młodzież, jak i dorośli. Dzięki znakomitym instruktorom dość karkołomnie wyglądające na początku zadania okazywały się w ostatecznym rozrachunku czystą przyjemnością.

Brąswałd

Świątecznie było też w Brąswałdzie, gdzie Koło Naukowe Geragogów UWM pod kierunkiem dr Elżbiety Wołodźko, prywatnie mieszkanki Brąswałdu, zorganizowało wraz z miejscowym sołectwem Warsztaty Wielkanocne w plastycznym klimacie. W programie znalazły się m.in. tworzenie kartek wielkanocnych, malowanie pisanek, tworzenie ozdób, a także ruchowe zabawy wielkanocne (pogoń za zającem). Na mieszkańców czekała też gorąca herbata.

– Frekwencja dopisała, mieszkańcy chętnie zaangażowali się w warsztaty, w naszej świetlicy zaczęło się wreszcie coś dziać – mówi Longin Rudzik, sołtys Brąswałdu i radny gminny.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl