Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-04-10 14:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Pamiętają o ofiarach Katynia i Smoleńska

Olsztyn24
Katyń... ocalić od zapomnienia... | Więcej zdjęć »
W ramach kontynuacji Programu „Katyń... ocalić od zapomnienia” Gimnazjum Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie wraz z Przedszkolem Miejskim nr 37 w Olsztynie, Instytutem Pamięci Narodowej Delegaturą w Olsztynie, Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska” w Olsztynie i Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zorganizowało dzisiaj (10.04), z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, w byłej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza, uroczystość jej upamiętnienia.

Patronat honorowy nad dorocznym wydarzeniem, połączonym z obchodami 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej, z udziałem między innymi władz miasta, przedstawicieli wojewody i marszałka województwa, organizacji kombatanckich oraz przedstawicieli placówek oświatowych działających na terenie Olsztyna, objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Prezydent Miasta Olsztyna.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztów sztandarowych, zaciągnięciem Straży Pamięci przez harcerzy i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie prowadząca Alicja Pogorzelska, dyrektor Gimnazjum nr 14, przywitała gości i poprosiła ich o zabranie głosu. Do przybyłych zwrócili się m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i reprezentująca wojewodę Mariana Podziewskiego Edyta Wrotek.
R E K L A M A
banner
W części artystycznej programu wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 37, które zatańczyły mazurka. Znalazły się w niej także m.in. występy muzyczno-wokalne studentów Instytutu Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i uczniów Gimnazjum nr 14, jak również przygotowana przez Gimnazjum nr 14 prezentacja poprzednich spotkań z okazji minionych rocznic zbrodni katyńskiej.

Kolejnymi punktami programu był Apel Poległych połączony z prezentacją przedstawicieli placówek i instytucji, które posadziły Dęby Pamięci i portretów bohaterów, którym posadzono dęby. Kolejne dwa - poświęcone pułkownikowi Wiaczesławowi Ruszkiewiczowi, który zginął w Starobielsku oraz posterunkowemu Policji Państwowej Franciszkowi Serafinowi – zginął w Twerze, przekazano dzisiaj. Pierwszy z nich trafił do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, drugi zaś do Przedszkola Miejskiego nr 39 w Olsztynie.

Po uroczystości delegacja jej uczestników pojechała na cmentarz komunalny w Olsztynie przy ul. Poprzecznej, by tam pod Pomnikiem Katyńskim złożyć kosz kwiatów ofiarowany przez prezydenta Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Katyń... ocalić od zapomnienia 2015

10-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl