Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-04-16 01:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewianin na Mistrzostwach Świata w Taszkiencie

Olsztyn24
Mistrzostwa Świata w Taszkiencie | Więcej zdjęć »
W odległym Uzbekistanie, w jego stolicy  - Taszkiencie, odbyły się Mistrzostwa Świata w szermierce. W szabli, w trzyosobowej reprezentacji Polski kadetów, wystartował mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki.

3 kwietnia br. spełniły się marzenia Czarka. Po raz pierwszy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata, gdzie stawili się najlepsi szabliści.

Turniej rozpoczął się od walk grupowych. Po stoczeniu sześciu walk Czarkowi udało się awansować do fazy pucharowej.
R E K L A M A
banner
Pierwszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był reprezentant Hong Kongu. Po wyrównanej walce Czarek wygrał 15-12 i awansował dalej. Następnym przeciwnikiem był reprezentant Korei Południowej. Zawodnik z Azji okazał się zdecydowanie lepszym zawodnikiem pokonując Czarka 15-4. Czarek ostatecznie został 30. zawodnikiem na świecie. Jak się później okazało zawodnik z Korei został Mistrzem Świata Kadetów.

Dla wielu sportowców udział w Mistrzostwach Świata jest wielkim wyróżnieniem. Również dla Czarka udział w tak prestiżowym turnieju był wielkim przeżyciem i potwierdzeniem, że warto ciężko trenować i wierzyć w to, iż można osiągnąć sukces. Każdy sportowiec marzy o medalu Mistrzostw Świata, tak jak i Czarek, który za rok będzie miał jeszcze szansę wystartować w Mistrzostwach Świata Kadetów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl