Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-04-19 18:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiosenny ogród z polotem

Olsztyn24
Minitargi ogrodnicze w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (18.IV) w dywickiej Stodole i na parkingu przed nią odbyły się pierwsze w historii minitargi ogrodnicze „Wiosenny ogród z polotem”. Mimo chłodu i przelotnego deszczu targi odwiedziło wielu mieszkańców gminy Dywity i gości z Olsztyna.

Odwiedzający chętnie zaopatrywali się w sadzonki roślin, kwiatów, drzewa i krzewy owocowe oraz  ozdobne, narzędzia, nasiona, czy nawozy. W Stodole królowała dobra, lokalna żywność (jabłka, gruszki, ziemniaki, ryby, mięsa i wędliny, chleby, miody, ciasta). Trzon wystawiających się stanowili przedsiębiorcy z gminy Dywity.

– Takie wydarzenia to strzał w dziesiątkę! – uważa Jan Dziadkiewicz, właściciel gospodarstwa szkółkarsko-sadowniczego JanSad z Sętala. – To znakomita promocja gminy wśród tych, którzy zdecydowali się odwiedzić targi.

Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity podkreśla, że wiosenne targi ogrodnicze to pierwszy krok, który ma wydobyć pełny potencjał zrewitalizowanej Stodoły.
R E K L A M A
banner
– Chcemy pokazać, że nasze targowisko to nie tylko znakomita lokalna żywność – mówi wójt Jacek Szydło. – Rozszerzamy ofertę handlową i wystawienniczą. Zależy nam na ożywieniu Stodoły w Dywitach.  

Choć pogoda mocno dała się we znaki, to frekwencja na targach była znakomita. W ciągu kilku godzin przez Stodołę i jej okolice przewinęło się około tysiąca osób.

– Kupiłam trzy jabłonie i zaraz jadę je sadzić w ogrodzie – mówi Beata Zaborowska, mieszkanka Dywit. – Pomysł z wiosennymi targami uważam za trafiony.     

To były pierwsze targi, ale na pewno nie ostatnie! Urząd Gminy w Dywitach zachęcony pozytywnymi opiniami mieszkańców i wystawców planuje wstępnie kolejną ogrodniczą imprezę w maju (po „zimnej Zośce”).

– Kolejne targi powinny się odbyć między 10 a 20 maja – podpowiada Lucyna Chmielewska, właścicielka gospodarstwa ogrodniczego w Różnowie. – Ludzie zaczynają wtedy sadzić warzywa i rośliny do gruntu. To idealny moment na ogrodnicze wydarzenie.

Organizatorem minitargów była Gmina Dywity, a partnerami: JanSad Gospodarstwo Szkółkarsko-Sadownicze z Sętala, Agro Helena Dywity, Gospodarstwo Ogrodnicze Chmielewscy z Różnowa, Zieleń Warmińska z Olsztyna, Centrum Ogrodnicze Zieleń-Bogusławscy z Olsztyna i Nadleśnictwo Kudypy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl