Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-04-23 18:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowy Dzień Książki w Abecadle świętowano z Czytusiem

Olsztyn24
Czytuś obchodził dzisiaj drugie urodziny (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie obchodziła dzisiaj (23.04) Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w Bibliotece Abecadło, filii MBP, odbyło się spotkanie dla dzieci pod hasłem „Czytuś odkrywa świat”. Milusińscy zebrali się, aby wspólnie świętować urodziny Czytusia - maskotki akcji „Olsztyn czyta”, która od 2 lat towarzyszy najmłodszym.

Mali uczestnicy spotkania zostali podzieleni na 4 grupy, a każda z nich miała za zadanie przygotować książkę o przygodach głównego bohatera dzisiejszej imprezy - oczywiście z pomocą dorosłych. Dzieci wykazały się umiejętnościami zarówno plastycznymi, jak i literackimi. Najpierw w grupach przygotowywały swoje literackie dzieła, a następnie dokonały ich prezentacji. Dzięki tej zabawie puściły wodze fantazji, a efekt był imponujący: powstały 4 książki, które zostaną w Abecadle na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.

Dzieci lubią gry i zabawy, ale na urodzinach nie może także zabraknąć tortu. Dlatego i dzisiaj podano ten uwielbiany przez najmłodszych (i nie tyko) deser. Wyglądał oraz smakował wyśmienicie. Był słodką nagrodą na koniec zajęć. 
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Światowy Dzień Książki w Abecadle

24-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl