Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-04-29 14:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Drogowcy nie będą mieli majówki

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej w Urzędzie Miasta | Więcej zdjęć »
W majowy weekend (1-3) nie wszyscy w Olsztynie będą wypoczywać. Intensywnie pracować będą na pewno drogowcy z firmy Skanska na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego, Sikorskiego i Obrońców Tobruku. W czasie świątecznej przerwy na skrzyżowaniu kładziona będzie ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu, a że drogowcom w tym czasie nie będzie można przeszkadzać, skrzyżowanie będzie całkowicie wyłączone z ruchu.

- Musimy skrzyżowanie całkowicie zamknąć, żeby warstwy asfaltu miały ciągłość i aby służyły później przez wiele lat - poinformował Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej olsztyńskim projekt tramwajowy podczas dzisiejszej (29.04) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. - Skrzyżowanie zostanie zamknięte „na głucho” i przez te trzy świąteczne dni będzie stanowiło wyłącznie teren budowy.

Po zamknięciu wlotu w ulicę Sikorskiego z ulicy Pstrowskiego, ruch będzie odbywał się ulicą Pstrowskiego w obu kierunkach. Ulicą Pstrowskiego pojadą też autobusy MPK, które dalej poruszać się będą ulicą Synów Pułku do ulicy Sikorskiego, gdzie na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Synów Pułku i Tuwima wrócą na swoje stałe trasy. W odwrotnym kierunku autobusy pojadą również ulicami Synów Pułku i Pstrowskiego. Z ulicy Pstrowskiego będzie też możliwość wjazdu w ulicę Kasprzaka, którą będzie można dojechać do ulicy Obrońców Tobruku.
R E K L A M A
banner
Jak zapewnił Andrzej Karwowski, w poniedziałek (4.05) w obrębie skrzyżowania ulic Sikorskiego, Tuwima i Pstrowskiego przywrócony zostanie ruch drogowy w kształcie obowiązującym dzisiaj. Tydzień dłużej trzeba będzie poczekać na otwarcie wlotu z ulicy Sikorskiego w Obrońców Tobruku i w odwrotnym kierunku.

Poniedziałek (4.05) będzie też dniem istotnych zmian na ulicach, na których linie tramwajową buduje firma Torpol.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek planujemy rozpoczęcie robót na kolejnym odcinku ulicy Kościuszki oraz na ulicy Żołnierskiej - poinformował Romuald Chudy z firmy Torpol. - Prace będą prowadzone na większej części ulicy Kościuszki na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Żołnierskiej oraz na połowie jezdni ulicy Żołnierskiej.

W związku z uruchomieniem nowego frontu robót, będą konieczne zmiany w ruchu drogowym. Ulica Żołnierska, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Obiegowej stanie się ulicą jednokierunkową, jednopasmową, w którą będzie można wjechać tylko od strony ulicy Kościuszki. Od ulicy Dworcowej do ul. Obiegowej ulica Żołnierska będzie dwukierunkowa, jednopasmowa, ale ślepa. Z kierunku ulicy Dworcowej ulicą Żołnierską będzie można dojechać tylko do położonych przy ulicy bloków, sklepów, szkół, szpitali i innych instytucji. Inaczej będzie z autobusami MPK, które jadąc od ulicy Kościuszki poruszać się będą po swoich stałych trasach, natomiast autobusy jadące od strony ulicy Dworcowej kierowane będą w ulicę Obiegową w kierunku alei Piłsudskiego.

Prace drogowe w rejonie ulic Kościuszki i Żołnierskiej mają potrwać do końca września. Do tego czasu zasady ruchu drogowego będą jeszcze kilkakrotnie zmieniane. Zapewne o tych zmianach będziemy informować.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zmiany w organizacji ruchu drogowego na olsztyńskich ulicach

29-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl