Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
in. pras. | 2015-04-30 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Pożegnanie François Michelina w Olsztynie

Olsztyn24
François Michelin
W środę 29 kwietnia 2015 r. w wieku 89 lat zmarł François Michelin, który przez 47 lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Grupy Michelin. W grudniu 1995 r. to właśnie Francois Michelin podpisał umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji olsztyńskiej fabryki opon.

Tego dnia François Michelin określił strategię Michelin wobec olsztyńskiej spółki następującymi słowami: My jesteśmy potrzebni „Stomilowi”, „Stomil” jest potrzebny nam.

Francois Michelin wielokrotnie odwiedzał Olsztyn i osobiście wspierał rozwój fabryki. W czasie gdy zarządzał Grupą Michelin umocniła ona swoją międzynarodową pozycję, między innymi dzięki poszerzeniu obecności na zagranicznych rynkach.
R E K L A M A
banner
Francois Michelin kierował Grupą Michelin do 73 roku życia. Był wnukiem Edouarda Michelina – założyciela firmy.

Msza w intencji Francois Michelina odbędzie się w niedzielę, 3 maja 2015, o godz. 19.00 w katedrze św. Jakuba w Olsztynie, przy ul. Staszica 12.

Komentarze [2]
~Barbara B / 2015-05-02 06:14
Wspaniały,pełen ciepła i życzliwości człowiek.Jeszcze za wcześnie.Cześć Jego pamięci. Zawsze porównywałam Jego osobę z naszym pierwszym dyrektorem Władysławem Leonhardem, nie tylko sylwetka ale również i ludzką życzliwość,te cechy ich bardzo łączyły a przede wszystkim serce do fabryki.
~tn / 2015-04-30 15:02
Wspaniały człowiek doskonały menadżer wizjoner pełen pasji , który również doświadczył tragedii a zarazem szalenie duchowy i skromny , świeć Panie nad jego duszą i mniej w opiece rodzinę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl