Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-05-02 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Majówka na Polach Grunwaldzkich po raz czwarty

Olsztyn24
IV Majówka z łukiem i koniem na Polach Grunwaldu | Więcej zdjęć »
Prawie pięćdziesięciu łuczników z dziewięciu krajów świata od wczoraj (1.05) na Polach Grunwaldzkich rywalizuje o punkty Pucharu Europy w łucznictwie konnym. Trzydniowe zawody są najważniejszym elementem zorganizowanej przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku „Majówki z łukiem i koniem” - imprezy mającej pokazywać, że Pola Grunwaldzkie są atrakcyjne nie tylko w lipcu, gdy zjeżdżają tam setki, a nawet tysiące rycerzy z całego świata.

- Majówkę z łukiem i koniem w tym roku organizujemy po raz czwarty - mówi Piotr Nowakowski, kierownik działu archeologiczno-historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. - Przede wszystkim proponujemy obserwację zawodów łucznictwa konnego, które w tym roku po raz pierwszy mają status rundy Pucharu Europy. Gościmy łuczników z Polski, Francji, Iranu, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Włoch i Anglii.

Łucznicy rywalizują w trzech konkurencjach: węgierskiej, koreańskiej i grunwaldzkiej, fachowo nazywanej konkurencją na zasadach toru polskiego.
R E K L A M A
banner
- Impreza, jak zwykle, jest bardzo ciekawa - mówi Piotr Nowakowski. - Można obejrzeć jeźdźców, konie, strzelanie z łuku w mistrzowskim wykonaniu, pokazy akrobatycznej jazdy konnej. Ponadto turyści sami mogą spróbować sił na przygotowanej dla nich strzelnicy łuczniczej.

Goście spragnieni wyższej kultury też znajdą coś dla siebie. W pawilonie muzealnym, oprócz stałych wystaw związanych z bitwą pod Grunwaldem, od 27 kwietnia można oglądać nową wystawę czasową: obrazy przedstawiające zamki Wielkiego Księstwa Litewskiego. Tę ekspozycję będzie można oglądać do 30 sierpnia, ale niedziela - ostatni dzień majówki - też może być doskonałym momentem do zwiedzenia pawilonu Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

- Warto do nas przyjechać w ostatni dzień majówki przede wszystkim, by zobaczyć najatrakcyjniejszą z konkurencji łuczniczego Pucharu Europy - konkurencję grunwaldzką, która rozgrywana jest wyłącznie na Polach Grunwaldzkich - zachęca Piotr Nowakowski. - Ale można do nas przyjechać również dla słonecznej, majowej pogody i pięknych krajobrazów. Grunwald wart jest odwiedzenia w każdym czasie, a w majowym słońcu warto przespacerować się po polach i przy okazji obejrzeć to, co proponujemy w ramach majówki.

Początek niedzielnych zawodów na Polach Grunwaldzkich o godz. 10.00. Łucznicy rywalizować będą do godziny 14. W imieniu organizatorów majówki - zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~olo1 / 2015-05-03 22:03
Widzę, że tłumy jak i w zeszłym roku... Ciekawe, czyje ambicje zaspokaja taka impreza i przede wszystkim - za ile?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Puchar Europy w łucznictwie konnym na Polach Grunwaldzkich

02-05-2015

image galeria
Pokaz woltyżerki podczas Majówki z łukiem i koniem na Polach Grunwaldzkich

02-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl