Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-05-08 21:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Książki artystyczne André Joliveta tematem spotkania w BWA

Olsztyn24
André Jolivet (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie i BWA Galeria Sztuki zaprosiły dzisiaj (8.05) mieszkańców miasta na spotkanie z André Jolivetem, artystą z Francji. Odbyło się ono w siedzibie galerii.

Spotkanie poprowadził Kazimierz Brakoniecki, dyrektor CPF, który był także tłumaczem artysty. Na wstępie opowiedział kilka słów o jego twórczości, pracach i książkach artystycznych. W trakcie prezentacji fotografii, przedstawiających prace, książki, miejsca, w których mieszkał i tworzył artysta, opowiadał o swojej pracy. Przybliżył gościom jej specyfikę, technikę, tematykę (krajobrazy, wyspy, miasta)
Tłumaczył, jak wymyśla i tworzy obrazy oraz szuka autorów, których teksty będą pasowały do jego dzieł.

W holu BWA ponadto można było zobaczyć kilka książek związanych z Olsztynem, który autor odwiedził po raz drugi. Teksty w nich napisane są przez olsztyńskich autorów, zaś artysta stworzył do nich ilustracje. Te zaprezentowane zawierały poezję Kazimierza Brakonieckiego.
R E K L A M A
banner
******

André Jolivet (1964), francuski artysta malarz, twórca książek artystycznych. Mieszka w Bretanii, brał udział w licznych wystawach malarskich we Francji, Europie i na świecie. Autor ponad 200 książek artystycznych zwanych „Livres d’artiste”: oryginalne malarstwo na papierze do tekstów literackich autorów francuskich i zagranicznych (w tym polskich). Ostatnio wykonał „Le monde des ȋles. Peintures et poésie” (Świat wysp: malarstwo i poezja).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl