Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-02-28 18:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Gadające Dachówki ponownie w BWA Galerii Sztuki

Olsztyn24
Licytację prowadzi Irena Telesz-Burczyk, towarzyszy jej prof. Stanisław Czachorowski | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA nie ustaje w wysiłkach, by zebrać pieniądze na zakup gimbusa dla szkoły w Lamkowie. Dzisiaj (28.02) w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbyła się kolejna aukcja Gadających Dachówek, z której dochód przeznaczony będzie na zakup takiego pojazdu.

Akcja zbierania środków na zakup gimbusu dla prowadzonego przez stowarzyszenie Zespołu Szkół i Placówek w Lamkowie ruszyła pod koniec 2013 roku. W ubiegłym roku pojawił się pomysł, by na zakup autobusu przeznaczyć tzw. Gadające Dachówki - ozdobione przez lokalnych artystów, wykonane z warmińskiej gliny, wypalone przez miejscowych rzemieślników w piecach opalanych drewnem z okolicznych lasów, przez dziesięciolecia, a może nawet przez wieki chroniące warmińskie domy, obory czy stodoły. Pod umieszczonym na każdej dachówce QRkodem ukryta była opowieść o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Warmii i Mazur.

W Olsztynie pierwsza aukcja Gadających Dachówek odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Zarówno tamtą, jak i dzisiejszą aukcję poprowadziła aktorka Teatru Jaracza w Olsztynie Irena Telesz-Burczyk. Pieniądze uzyskane z aukcji będą przeznaczone na zakup gimbusa.
R E K L A M A
banner
Do tej pory stowarzyszeniu udało się zebrać niespełna 20 tys. złotych, a na zakup autobusu mieszczącego kilkunastu uczniów pojazdu potrzeba co najmniej 80 tys. zł. Społecznikom z Lamkowa można pomóc w tej sprawie nie tylko kupując Gadające Dachówki, ale poprzez wpłaty na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA nr 37 1540 1072 2107 5050 4037 0005 tytułem tytułem „darowizna na autobus”.

W sprawie wsparcia zakupu autobusu można kontaktować się z Małgorzatą Bałusz - prezesem stowarzyszenia i dyrektorem szkoły w Lamkowie: tel. 606 894 314 lub e-mail m.balusz@wp.pl albo z wiceprezesem stowarzyszenia Agnieszką Pacyńską-Czarnecką: tel. 694 416 410.

******

PS Podczas licytacji Gadających Dachówek w BWA Galerii Sztuki zebrano 2812 zł. Cztery dachówki wylicytowała wicemarszałek Anna Wasilewska, która - jak powiedziała - chciała wesprzeć szkołę w Lamkowie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~dachówka / 2015-03-05 23:57
Pani Joanno, zamiast robić idiotyczne, niby żartobliwe uwagi, może wesprze Pani szlachetną akcję malując dachówkę, bądź zakupując jedną z nich na aukcji ?
~joanna / 2015-03-05 14:48
Kopernik jest kobietą ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Licytacja Gadających Dachówek w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

»

28-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl