Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-14 10:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi poznawali, jak działa Starostwo Powiatowe

Olsztyn24
Goście Starostwa Powiatowego w Olsztynie (fot. SP)
12-osobowa grupa studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi odwiedziła w miniony piątek (8.05) Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Ich wizyta była jednym z punktów projektu Study Tours to Poland, który jest elementem Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA. Do udziału w STP zapraszani są wyróżniający się studenci, którzy w ramach krótkoterminowych wizyt studyjnych mają okazję poznać polski dorobek w zakresie przekształceń ustrojowych i drogi do członkostwa w Unii Europejskiej. Pobyt młodych mieszkańców Europy Wschodniej na terenie Warmii i Mazur koordynuje Fundacja „Borussia”.

Wśród gości starostwa znaleźli się studenci prawa i ekonomii w Sankt Petersburgu, bankowości w Odessie, elektroniki w Brześciu, czy reklamy w Charkowie. W trakcie spotkania dowiedzieli się m.in. o zasadach funkcjonowania Biuletynu Informacji Publicznej, kanałach komunikacji urzędu ze społeczeństwem, ułatwieniach związanych z korzystaniem z geoportalu e-mapa. Zwiedzili też najczęściej odwiedzane miejsca w urzędzie.

Zainteresowanie studentów wzbudził temat konieczności publikacji oświadczeń majątkowych, sposób realizacji budżetu i warunki zatrudniania nowych pracowników. Podczas zwiedzania sali sesyjnej, zasiedli na krzesłach radnych.
R E K L A M A
banner
- O terminie i głównych tematach sesji Rady Powiatu informujemy media - opowiadała Izabela Zawadzka z Wydziału Organizacyjnego. - Każdy obywatel ma prawo przyjść na sesję. Biuro Rady spisuje protokoły z posiedzeń, które są jawne.

Goście z uwagą słuchali instrukcji korzystania z automatu do pobierania biletów z numerem kolejki.

- Dziennie obsługujemy około 160-200 osób - mówił Zbigniew Wasieczko, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu. - Chodzi więc o to, żeby klienci urzędu wiedzieli, który mają numer i mogli spokojnie, wygodnie poczekać na swoją kolej w poczekalni.

Korzystając z wiedzy Piotra Pałejko z Wydziału Geodezji, goście mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda odnalezienie konkretnej działki w dowolnej miejscowości w powiecie i sprawdzenie jej przeznaczenia.

Jakie wrażenia odnieśli nasi wschodni sąsiedzi po wizycie w urzędzie?

- Wszystko wydaje się być dobrze zorganizowane. To, co jest uderzające, to jawność informacji. Najbardziej podoba mi się ukierunkowanie na odbiorcę. Szokujące jest to, że można zadzwonić i spytać, czy jest dużo ludzi i zarezerwować sobie numer w kolejce. Zauważyłam, że budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, u nas tego nie. Fajne jest to, że wykorzystujecie w komunikacji z ludźmi nowe technologie, jak facebook czy Instagram.

- Miło słuchać takich uwag, ale ważne jest chyba to, że ciągle myślimy, jak jeszcze poprawić naszą pracę, żeby była bardziej skuteczna i dostosowana do potrzeb społeczeństwa - powiedziała na zakończenie spotkania Monika Kur-Rydzewska, sekretarz Powiatu.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl