Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Agata Jóźwiak | 2015-05-14 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

„Majówka z Marszałkiem” w Gimnazjum nr 14 w Olsztynie

Olsztyn24
„Majówka z Marszałkiem” w Gimnazjum nr 14 (fot. G14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwunastego maja przypadła 80. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dla upamiętnienia Wielkiego Polaka uczniowie z Gimnazjum nr 14 w Olsztynie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową patrona swojej szkoły.

Dyrektor gimnazjum Alicja Pogorzelska wzięła udział w wojewódzkich obchodach rocznicy, organizowanych w Olsztynie i  wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych i wojewódzkich. W imieniu społeczności gimnazjum złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową Marszałka Piłsudskiego, mieszczącą się na budynku Urzędu Marszałkowskiego.

Uczniowie, po zakończeniu uroczystości w szkole, pozostając w klimacie XX-lecia międzywojennego, wspólnie z nauczycielami wzięli udział w „Majówce z Marszałkiem” na pobliskiej plaży miejskiej. W czasie majówki gimnazjaliści wysłuchali „żywej lekcji historii”, która przybliżała postać patrona gimnazjum Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło też ciekawostek z czasów, gdy Marszałek żył i przewodził Polsce.

Agata Jóźwiak
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl