Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-05-15 14:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Przyszłe kosmetyczki rywalizowały w konkursie Piękno w Krainie Jezior

Olsztyn24
Zwyciężczynie turnieju z Anną Wasilewską i Jolantą Kłoczewską | Więcej zdjęć »
„Piękno w Krainy Jezior” to hasło przewodnie zorganizowanego przez Szkołę Policealną im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie I Ogólnopolskiego Turnieju Kosmetycznego. Dzisiaj (15.05) poznaliśmy zwycięzców tego trzydniowego turnieju.

- Jako Szkoła Policealna im. Prof. Religi stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem wypełnienia luki, jaka pojawiła się w naszej szkole po wygaszeniu kierunku ratownik medyczny, kiedy turniej dla uczniów takiego kierunku „Złota Godzina” znikł z programu rocznej pracy - mówi Jolanta Kłoczewska dyrektor Szkoły Policealnej. - Wtedy to Barbara Drygas, wicedyrektor naszej szkoły, wyszła z pomysłem zorganizowania konkursu kosmetycznego. Dlaczego konkurs ogólnopolski? Mamy komplet podręczników do nauki w zawodzie technik kosmetyczny napisany przez pracowników naszej szkoły. Dzisiaj ma swoją promocję ostatni jego tom. Śmiem twierdzić, że na tym podręczniku pracuje już „cała Polska”. Te szkoły, które pracują na tym podręczniku już przy pierwszej kwalifikacji przyjęły nasze zaproszenie do udziału w I Turnieju Kosmetycznym.

Z kraju na olsztyński turniej przyjechały wraz z opiekunami zespoły kosmetyczek reprezentujące Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach i Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowały: Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu i Szkoła Policealna w Ełku. Nie zabrakło również zespołu gospodarzy - Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Wiedzę teoretyczną, a w szczególności umiejętności praktyczne uczennic oceniało złożone z wysokiej klasy specjalistów: Wandy Kościuczuk, Iwony Kuźmicz, Joanny Rączkiewicz, Sabiny Ropiak i Eleny Małeckiej.

Wyniki turnieju poznaliśmy na przedpołudniowej uroczystości w sali sportowej Szkoły Policealnej z udziałem Anny Wasilewskiej - członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Urzędu Miasta Olsztyna oraz instytucji i firm na co dzień współpracujacych z organizatorami turnieju.

W ocenie jurorek najlepiej swoje turniejowe zadania wykonały gospodynie - zespół reprezentujący Szkołę Policealną im. Prof. Zbigniewa Religi. Pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny z Katowic i Giżycka.

Znani z gościnności gospodarze zapewnili uczestnikom atrakcyjny program pobytu w Olsztynie, m.in. wizytę w ekskluzywnym ośrodku spa pod Olsztynem i na Kortowiadzie. Nie zabrakło też integrującego spotkania przy ognisku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Finał I Ogólnopolskiego Turnieju Kosmetycznego w Olsztynie

15-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl