Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-05-17 22:56 | Rozmiar tekstu: A A A
Udana premiera imprezy w Stodole

Piwno-muzyczna majówka w Dywitach

Olsztyn24
Piwno-muzyczna majówka w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Tłumy mieszkańców Dywit i gości spoza gminy gościły na „Majówce z chłopskim piwem”, która odbyła się w sobotę (16.V) w dywickiej Stodole. Było warzenie piwa „na żywo”, piwo chłopów warmińskich Rosanke, wyroby piwowarów domowych, konkurs gry w kapsle, dobre jedzenie i znakomita muzyka. Nie zabrakło też edukacji i obalania piwnych mitów.

O premierowej imprezie o profilu browarniczo-muzycznym w Dywitach można powiedzieć, że była bardzo udana.

– Cieszy fakt, że tak licznie i z takim zainteresowaniem mieszkańcy naszej gminy i goście wzięli udział w tym ciekawym wydarzeniu – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To pierwsza tego typu impreza w Dywitach, ale frekwencja pokazuje, że zapewne nie ostatnia.
R E K L A M A
banner
Na scenie królowały pozytywny Reggaeside, klimatyczne Jazgodki i energetyczny Soul's Sound z nieprawdopodobną wokalistką.

Podpatrzyliśmy kilka par, które muzyka porwała do tańca. Obok sceny rozgorzały prawdziwe sportowe emocje, których dostarczył turniej gry w kapsle Tour de Gmina Dywity. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii dzieci i dorosłych otrzymali atrakcyjne gadżety promocyjne.

Pretekstem do spotkania na piwno-muzycznej majówce była premiera historycznego piwa warmińskich chłopów Rosanke Browaru Kormoran. To trunek, który powstał przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych i piwowarem domowym Bogdanem Markockim. Browar Kormoran w nagrodę uwarzył na skalę przemysłową piwo domowe, które zwyciężyło na ubiegłorocznym Warmińskim Konkursie Piw Domowych.

– To wyjątkowe, historyczne piwo, które kiedyś spożywali warmińscy chłopi podczas żniw – wyjaśniał zebranym na majówce Paweł Błażewicz z Muzeum Warmii i Mazur. – Jest lekkie, rześkie, ale także sycące.

Za doznania smakowe warto podziękować też Warmińskiemu Chłopu Bosemu za piwo ze swoich surowców, Warzelni Warmińskiej za cydr, kwas chlebowy, buzę jęczmienną i kwas miodowy, domowym piwowarom za fenomenalne własne piwo, Warmińskiemu Browarowi Parowemu za swojskie piwo, no i warzenie piwa „na żywo” w 150-litrowym kotle! O dokarmianie odwiedzających zadbali lokalni producenci żywności.

Zdaniem wystawców mieszkańcy Dywit i goście imprezy z zainteresowaniem podeszli do piwnych tematów i chętnie zagłębiali się w browarniczy świat.

– Jestem pod wrażeniem rozmów i pytań, które padały – nie ukrywa Daniel Duda, piwowar domowy. – Ludzie chcą wiedzieć co piją, jak to zostało zrobione, jestem pozytywnie zaskoczony.

W Stodole zorganizowane zostało mini-muzeum historii browarnictwa Warmii, Mazur i Powiśla. Na kilkunastu planszach została pokazana piwna historia regionu.

– Takiej imprezy jeszcze w Dywitach nie było – słychać było komentarze mieszkańców.

Gmina Dywity jako organizator wydarzenia serdecznie dziękuje wszystkim za rozmowy, pomoc, wsparcie, życzliwość i kulturalne spotkanie przy piwie i muzyce!

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl