Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Dempich | 2015-05-18 14:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Stomil idzie za ciosem!

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Coraz więcej pogodnego nieba nad piłkarzami olsztyńskiego Stomilu. Po tym jak w ubiegłym tygodniu zapadła decyzja o utworzeniu upragnionej od lat sportowej spółki akcyjnej, w niedzielę na wysokości zadania stanęli sami zawodnicy. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego wygrali w Ostródzie z GKS Katowice 1:0.

Takie tygodnie jak ten miniony, mogłyby powtarzać się w historii olsztyńskiego Stomilu na okrągło. Najpierw radni zdecydowali, że wesprą klub w utworzeniu spółki akcyjnej, później doszło do podpisania aktu notarialnego w tej sprawie, aż w końcu sami piłkarze popisali się na boisku.

Choć na awans do ekstraklasy olsztynianie nie mają już nawet matematycznych szans, nadal walczą o zajęcie jak najlepszego miejsca w tabeli I ligi. I są na bardzo dobrej drodze ku temu, by była to lokata tuż za podium. Wczoraj wykonali w tym kierunku milowy krok, pokonując na ostródzkim stadionie gości z Katowic. Jedyną bramkę zdobył Wołodymyr Kowal.
R E K L A M A
banner
Co prawda zawodnicy z Olsztyna nie zachwycili swoją grą, goście przeważali przez większość meczu i to oni stworzyli więcej szans do strzelenia bramek. Jednak to Stomil wykorzystał tę jedyną, a kilka minut później mógł nawet powyższyć wynik, bo potężna bomba Romana Maczułenki trafiła w poprzeczkę bramki gości.

Było to już 12. zwycięstwo Stomilu w obecnych rozgrywkach, w tym drugie odniesione wiosną na stadionie w Ostródzie. Do końca sezonu pozostały już tylko 4 kolejki. Jeśli Stomil utrzyma czwarte miejsce w tabeli, będzie to niewątpliwe największy od wielu lat sukces zespołu z Olsztyna.

Najbliższy mecz w środę w Chojnicach z depczącą olsztynianom po piętach Chojniczanką.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl