Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Adamowicz | 2015-05-19 14:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Chirurdzy dziecięcy pomagają doposażyć swój oddział

Olsztyn24
Stowarzyszenie „Uśmiech” przekazuje sprzęt szpitalowi (fot. G. Adamowicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zestaw wysokiej jakości narzędzi chirurgicznych złożony ze 128 elementów przekazali dziś (19.05) Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie lekarze chirurdzy z Klinicznego Oddziału Chirurgii I Urologii Dziecięcej. Jest to efekt działalności założonego przez nich Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Leczonych Chirurgicznie „Uśmiech”, którego celem jest edukacja i zbieranie funduszy na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.

Dotąd ze środków zebranych przez stowarzyszenie lekarzy udało się zakupić, a następnie przekazać szpitalowi, sprzęt medyczny o łącznej wartości prawie 200 tys. zł., wśród którego znalazły się się m.in. narzędzia do zabiegów laparoskopowych, wózki inwalidzkie, sprzęt komputerowy i RTV.

Stowarzyszenie „Uśmiech” jest organizacją pożytku publicznego utrzymującą się w głównej mierze z 1-procentowego odpisu od podatku. Istnieje od 2005 r. Oprócz gromadzenia środków na zakup sprzętu i wyposażenia dla szpitala prowadzi też działalność szkoleniową adresowaną do lekarzy oraz edukacyjną skierowaną do pacjentów i ich rodzin (stowarzyszenie jest m.in. inicjatorem akcji adresowanej do dzieci „Na rower tylko w kasku”).
R E K L A M A
banner
Zarząd Stowarzyszenia stanowią: dr Michał Puliński, dr n. med. Michał Szostawicki i dr n. med. Wojciech Choiński, który jednocześnie jest ordynatorem oddziału.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl