Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-25 19:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn przygotował kolejne wabiki na turystów

Olsztyn24
Tradycyjną informację turystyczną uzupełni aplikacja na smartfony
Mobilny przewodnik miejski i pakiet lojalnościowy – to kolejne sposoby na zachęcanie turystów do odwiedzania Olsztyna. Ale jest też coś dla mieszkańców – konkursy z cennymi nagrodami. Urzędnicy liczą, że nowe propozycje dodatkowo wypromują Olsztyn.

Turyści nocujący w olsztyńskich hotelach i pensjonatach będą mogli korzystać z miejskiego pakietu lojalnościowego, który oferuje im 25% zniżki w najważniejszych obiektach administrowanych przez gminę, jak CRS UKIEL, WCRS AQUASFERA, czy Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

- Przedsięwzięcie ruszy z początkiem wakacji i zostanie przeprowadzone we współpracy z zainteresowanymi obiektami noclegowymi z Olsztyna. Na razie chęć udziału w inicjatywie zadeklarowało kilkanaście podmiotów – mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Kolejnym wabikiem na turystów ma być „AudioTrip”.

- To aplikacja na smartfony, która umożliwia turystom oraz mieszkańcom Olsztyna zapoznanie się z najciekawszymi zabytkami i atrakcjami Olsztyna – wyjaśnia Otoliński.

Wirtualna wycieczka zawiera 13 punktów, a opowieść o mieście trwa około godziny. Aplikacja będzie dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej oraz niemieckiej.

- Jak widać staramy się na różne sposoby przyciągnąć turystów. Nie tylko poprzez coraz nowocześniejszą infrastrukturę, ale także przez dodatkowe akcje – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

W promocję Olsztyna mogą się także zaangażować mieszkańcy. Wystarczy wystartować w konkursie filmowym „Kadr z miasta-ogrodu, czyli filmujemy Olsztyn”. Celem konkursu jest zachęcenie do realizacji filmów pokazujących Olsztyn, mieszczących się w przedziale czasowym 30-90 sekund. Konkurs potrwa od 1 czerwca do 30 września. Ale to nie wszystko. Olsztyn będzie miał swój konkurs streetartowy! „Olsztyn Street Art Garden” ma wyłonić najciekawsze prace realizowane w przestrzeni miejskiej. Konkurs ma zachęcić uczestników do tworzenia prac o charakterze streetartowym, tzn. realizowanych w przestrzeni miejskiej.

- Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje – mówi Adam Andrzej Sadowski ze Street Art Olsztyn.

Oficjalny start konkursu zaplanowano na 1 czerwca.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl