Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-05-25 22:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Teatr przy Stoliku powrócił do Olsztyna

Olsztyn24
Wiesława Niemaszek-Szymańska i Marian Czarkowski wystąpili na inauguracji cyklu (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbyło się dzisiaj (25.05) pierwsze spotkanie miłośnikó teatru z zapowiadanego na pół roku cyklu Teatr przy Stoliku. Do końca poprzedniego sezonu teatralnego spektakle w ramach tego cyklu mogliśmy oglądać w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, zostały one jednak „zredukowane”. Dzięki wspólnej inicjatywie olsztyńskiego oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i Olsztyńskiego Teatru Lalek, możemy teraz być świadkami powrotu cyklu do naszego miasta.

Na początku spotkania w Planecie 11 głos zabrali: Elżbieta Lenkiewicz, która przez trzydzieści lat była kierownikiem artystycznym Teatru Jaracza w Olsztynie, i Andrzej Fabisiak, były zastępca dyrektora Teatru Jaracza, a obecnie dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Dobrym Mieście. Po ich wystąpieniach nastąpił kulminacyjny punkt programu, na który z niecierpliwością czekała bardzo licznie zgromadzona publiczność - wystawienie sztuki „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry. Wystąpili w niej aktorzy Teatru Jaracza: Wiesława Niemaszek-Szymańska i Marian Czarkowski, którzy dali doskonały popis swoich aktorskich umiejętności i wywoływali uśmiech na twarzach gości. Wcielili się w parę przypadkowych podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo pozbawionych światła.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z inauguracji cyklu. Niebawem udostępnimy też zapis wideo przedstawienia. Poniżej zamieszczamy zaś informację na temat kolejnych spotkań w ramach cyklu.
R E K L A M A
banner
Repertuar Teatru przy Stoliku:

» 22.06.2015 (poniedziałek), godz. 18.00
MOST, Laurent van Wetter - Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 18, ul. Żytnia 71 (Dajtki)
Występują: Radosław Hebal i Marcin Kiszluk

» 20.07.2015 (poniedziałek), godz. 18.00
ZWIĘDŁE PIWONIE, Jerzy Szczudlik - Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (Pieczewo),
Występują: Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk
(po czytaniu spotkanie z autorem)

Po przerwie wakacyjnej organizatorzy cyklu zapraszają do bibliotek olsztyńskich i Olsztyńskiego Teatru Lalek na kolejne spotkania oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych, m.in. z zakresu interpretacji tekstu, wiedzy o wielkich polskich aktorach i reżyserach.

Na wszystkie wydarzenia związane z projektem wstęp wolny.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Sylwia S / 2015-06-15 11:37
Wspaniały teatr, wspaniała obsada, wspaniały powrót do widza. Gratuluję Pani Elżbieto i najpiękniej Państwa pozdrawiam. Szczególne serdeczności i podziękowania dla znakomitej Wiesławy Szymańskiej Niemaszek. Powodzenia. Sylwia S "niesforny ślusarz"
~widz / 2015-05-27 10:27
Jestem wielkim miłośnikiem takiej formy teatru. Gratuluję Pani Elżbiecie, ale też innym osobom, które włączyły się w działania,które teraz nam olsztyniakom pozwalają być w Teatrze przy stoliku. Będziemy za nim wędrować!
~lola / 2015-05-26 18:58
Elżbieta, brawo!!!
~olsztynianka / 2015-05-26 10:57
Gratuluję pani Elu!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Teatr przy Stoliku w Planecie 11 w Olsztynie - inauguracja

25-05-2015

image galeria
Spektakl Teatru przy stoliku w Planecie 11 w Olsztynie

25-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl