Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-28 18:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Województwo ma plan zagospodarowania przestrzennego

Olsztyn24
27 maja Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego obradował na VII sesji
Radni wojewódzcy przyjęli wczoraj (27.05) plan zagospodarowania przestrzennego województwa, czyli najważniejszy dokument, który obrazuje rozmieszczenie w przestrzeni wizji rozwoju regionu. Ma on pomóc samorządowi województwa i samorządom lokalnym przygotować krajobraz do realizacji działań w przyszłości.

- Mamy strategię rozwoju społeczno-gospodarczego województwa, określającą wizję rozwoju, nasze cele i priorytety, mamy także dokumenty programowe, w których zapisane są narzędzia wdrażania tej strategii, sposób jej realizacji i finansowania – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Natomiast dokumenty planistyczne, jak ten uchwalony przez radnych, przewiduje miejsca, obszary i tereny, które w przyszłości będą niezbędne do realizacji naszych wizji rozwoju.

Plan zagospodarowania ma także ostrzegać przed zagrożeniami dla rozwoju i ładu przestrzennego, ponieważ planowanie przestrzenne umożliwia pogodzenie interesów ekonomicznych, ekologicznych i społecznych, co jest warunkiem zrównoważonego rozwoju.
R E K L A M A
banner
Docelowo planiści liczą także na wzrost świadomości znaczenia przestrzennego w kontekście krajobrazowym. Ważne jest, że planowanie odbywa się na wszystkich szczeblach administracji – na poziomie gminy, województwa i całego kraju.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl