Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MC | 2015-06-10 18:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Oddział Gastroenterologiczny WSS ma nową siedzibę

Olsztyn24
Uroczystość otwarcia nowej siedziby oddziału gastroenterologicznego WSS (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie odbyła się dzisiaj (10.06) uroczystość otwarcia nowej siedziby oddziału gastroenterologicznego. Symboliczną wstęgę przecinali m.in. wojewoda Marian Podziewski, wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Gastroenterologia przez wiele lat „wędrowała” po piętrach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Wybudowanie nowego skrzydła placówki i przeniesienie tam bloku operacyjnego, uwolniło liczne pomieszczenia w głównym budynku, które obecnie są zagospodarowywane. W ten sposób stałą siedzibę na V piętrze szpitala znalazł m.in. oddział gastroenterologiczny. Powstał 17-łóżkowy oddział z pełnym zapleczem. W ramach przebudowy szpitala utworzono także pracownię endoskopową, w sąsiedztwie której zlokalizowano salę wybudzeniową.

Wśród gości przybyłych na uroczystość otwarcia zmodernizowanego oddziału gastroenterologii nie zabrakło prof. Eugeniusza Butruka i prof. Grażyny Rydzewskiej, którzy pomagali tworzyć olsztyńską gastroenterologię. W podziękowaniu za wkład w rozwój olsztyńskiej gastroenterologii, specjalne statuetki okolicznościowe otrzymały trzy najbardziej zasłużone dla oddziału osoby: dr Barbara Dąbrowska, dr Maria Sidor i Bożena Rusewicz, pielęgniarka oddziałowa.
R E K L A M A
banner
Po uroczystości w sali audytoryjnej szpitala, uczestnicy wzięli udział w przecięciu wstęgi, a potem zwiedzali nowy oddział.

MC

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl