Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-06-12 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowe Dni Bajki wróciły do Olsztyna

Olsztyn24
Wiceprezydent Jarosław Słoma przekazał dzieciom symboliczny klucz do bram miasta | Więcej zdjęć »
Po dwuletniej przeprowadzce do Ostródy, Światowe Dni Bajki ponownie zagościły w Olsztynie. Dzisiaj (12.06) Paradą Postaci Bajkowych rozpoczęła się dziewiąta już edycja tej imprezy.

W paradzie udział wzięło ponad 500 małych mieszkańców Olsztyna z 11 szkół i przedszkoli. Przedszkolaki i uczniowie prowadzeni przez trupę aktorską z Olsztyńskiego Teatru Lalek i amazonkę na koniu, przeszli z Placu Solidarności ulicą Głowackiego do parku Kusocińskiego, gdzie Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie „Bajka” wraz z partnerami przygotował atrakcje dla swoich gości.

Po małych kłopotach z nagłośnieniem i innym sprzętem wykorzystującym prąd elektryczny spowodowanych awarią sieci energetycznej, impreza w Parku Kusocińskiego rozpoczęła się od przekazania dzieciom kluczy do bram miasta. Tej symbolicznej czynności dokonał wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma. Klucze też były symboliczne, bo wypieczone z ciasta przez jedną z olsztyńskich piekarni. Potem rozpoczęły się artystyczne prezentacje placówek uczestniczących w paradzie, uzupełniane występami zespołu Kaczki z Nowej Paczki. Równolegle do prezentacji scenicznych trwał konkurs na zbudowanie bajkowego stwora recyklingowego.
R E K L A M A
banner
Były też inne atrakcje dla dzieci, jak dmuchane zjeżdżalnie, pluszowe zabawki, książeczki dla dzieci, cukierki i cukrowa wata, ale najwięcej radości sprawiły maluchom dostarczone przez organizatorów lody.

Imprezy związane z obchodami IX Światowych Dni Bajki odbywać się będą do poniedziałku włącznie. W sobotę od 10.00 do 16.00 a w niedzielę od 10.00 do 13.00 stowarzyszenie Bajka oczekiwać będzie na dzieci w Parku Kusocińskiego z propozycjami zabaw sportowo-rekreacyjnych, gier, zabaw i konkursów. W poniedziałek natomiast w Eranova przy ul. Obrońców Tobruku, w godz. 10.00-16.00 odbędzie się konkurs teatrzyków dziecięcych i młodzieżowych, a potem bal postaci bajkowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Parada Postaci Bajkowych 2015 w Olsztynie

»

12-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl