Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-06-13 23:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Znamy reprezentantów Warmii i Mazur w krajowym finale Coca-Cola Cup

Olsztyn24
Warmińsko-mazurski finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2015 (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który odbył się w piątek (12.06) w Olsztynie, wyłonił najlepsze drużyny województwa warmińsko-mazurskiego w tegorocznej edycji turnieju - chłopców z Olsztyna i dziewczęta z Węgorzewa. Zwycięzcy w kategorii chłopców i dziewcząt będą reprezentować swój region w wielkim finale krajowym, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku.

Po serii imponujących wyników do finału doszli chłopcy z Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, druga drużyna ubiegłorocznego finału wojewódzkiego i jeden z faworytów, pod nieobecność ubiegłorocznych mistrzów z Działdowa. Rywalami gospodarzy olsztyńskiego finału było Gimnazjum nr 2 z Ostródy. Rozstrzygające spotkanie było niezwykle emocjonujące. Olsztyn prowadził już 2:0 i 3:1, ale za każdym razem Ostróda zdobywała kontaktowego gola. Ostatnich kilka minut to były huraganowe ataki ostródzkich zawodników i kontrataki olsztynian, zatrzymywane jednak przez Bartosza Behrendta, golkipera z Ostródy, wybranego najlepszym bramkarzem turnieju. Ostatecznie finał zakończył się wynikiem 3:2 i triumfem olsztyńskiej „dwunastki”. W zwycięskim zespole wiodącą postacią był Mateusz Mętlicki, który został królem strzelców turnieju.

W finale dziewcząt spotkały się dziewczęta z Gimnazjum Węgorzewo oraz Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Meczy finałowy okazał się niezwykle zacięty. Takie spotkania komentatorzy określają zwykle jako „mecz walki” lub „piłkarskie szachy”. Oba zespoły dzielnie się broniły, czekając na błąd rywalek. Ten jednak nie nastąpił i w podstawowym czasie gry było 0:0. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Podczas rzutów karnych emocje sięgały zenitu, a jak to często w takich chwilach bywa, los był przewrotny. Karnego nie wykorzystała zawodniczka z Ostródy, Emilia Nowicka, która zdobyła najwięcej bramek w turnieju, zostając królową strzelczyń finału wojewódzkiego. Przed ogromną odpowiedzialnością stanęła Aleksandra Koziara z Węgorzewa, która wykonywała decydującego karnego. Strzeliła bezbłędnie i dała swojej drużynie zwycięstwo.

– Przed strzałem czułam ogromny stres i odpowiedzialność. Bałam się, że nie strzelę i zawiodę koleżanki. Na szczęście udało się i wygrałyśmy! Co roku bierzemy udział w Coca-Cola Cup i to zwycięstwo to dla nas wspaniała nagroda. Mam nadzieję, że w finale krajowym znajdziemy się przynajmniej w pierwszej dziesiątce  –
powiedziała bohaterka, Aleksandra Koziara.
R E K L A M A
banner
Najlepszą bramkarką została Patrycja Kuźmińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Wydminy.

Następne wyzwanie, przed którym staną gimnazjaliści z Olsztyna i Węgorzewa to krajowy finał, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Zmierzą się w nim najlepsze drużyny tegorocznej edycji – po szesnastu triumfatorów finałów regionalnych w kategorii chłopców i dziewcząt. Stawką będzie tytuł najlepszej drużyny Coca-Cola Cup 2015 oraz nagroda specjalna: czterodniowy obóz treningowy w Madrycie pod okiem profesjonalnych trenerów.

– Cieszę się, że rozgrywki wojewódzkie Coca-Cola Cup na Warmii i Mazurach stały na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcom finału regionalnego życzę powodzenia w finale krajowym. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo podczas wielkiego finału obejrzymy rywalizację absolutnie najlepszych spośród niemal 40 000 gimnazjalistów, którzy wzięli udział w tegorocznym Coca-Cola Cup
– powiedziała Anna Solarek, kierownik ds. projektów sportowych w Coca-Cola Poland Services.

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. Rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. W tegorocznej edycji bierze udział 3948 zespołów – to rekord turnieju w obecnej formule, czyli odkąd Coca-Cola Cup jest skierowany wyłącznie do gimnazjalistów. Finały wojewódzkie odbywają się od 14 maja do 14 czerwca, zaś finał krajowy – 20 czerwca na Targu Węglowym w Gdańsku.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl