Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Informacja UG Dywity | 2015-06-17 22:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Rekordowa liczba sołectw w konkursie „Czysta Wieś”!

Olsztyn24
Z objazdu komisji konkursowej po gminie Dywity (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W tegorocznym konkursie „Czysta Wieś” swój udział zgłosiło aż 15 spośród 19 sołectw gminy Dywity! To rekord w 11 letniej historii konkursu. Komisja konkursowa jest już po pierwszym objeździe miejscowości. Ogólny wniosek jest taki: wsie są czyste i schludne, nieco gorzej jest na terenach oddalonych od centrów danej miejscowości.

Od ubiegłego roku zmieniły się zasady punktacji, które są bardzo przejrzyste. W tym roku członkowie komisji przyznają punkty od 1 do 15, bowiem w konkursie wystartowało 15 sołectw. Komisja jest już po pierwszym objeździe. Należy wprost powiedzieć, że wszystkie miejscowości są czyste i schludne. Gorzej jest na terenach oddalonych od centrów danej miejscowości. Największą zmorą są pozostawiane po rowach i lasach śmieci.  

– Najtrudniejszy moment konkursu jest wtedy, gdy otrzymujemy karty, w których każdy z członków komisji musi wpisać swoje punkty – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity i członek komisji konkursowej. – Wydaje się to proste, ale kiedy człowiek pochyla się nad kartą, okazuje się to bardzo trudne, bowiem ciężko wśród wszystkich pięknych miejscowości, wybrać tę najpiękniejszą.
R E K L A M A
banner
Kolejny objazd komisji odbędzie się już w sierpniu. W puli nagród dla trzech zwycięskich sołectw jest w tegorocznym konkursie 9 tysięcy złotych! (4 tys. zł za I miejsce, 3 tys. zł za II miejsce i 2 tys. zł za III miejsce). Dwa lata temu w konkursie zwyciężyło Różnowo, rok temu Tuławki.  

- To szczególny i niezwykle ważny konkurs, który ma na celu poprawę estetyki wsi oraz integrację mieszkańców wokół realizacji wspólnych zadań na rzecz swoich małych ojczyzn – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do dnia 21 sierpnia 2015 r. Konkurs rozstrzyga komisja konkursowa w oparciu o zbiorcze zestawienie punktów. W skład komisji wchodzą przedstawiciele: organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Dywity, WM Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Gminnej Komisji Edukacji, mieszkańców Gminy Dywity, a także przedstawiciel Lasów Państwowych nie będący mieszkańcem Gminy Dywity oraz pracownik Urzędu Gminy Dywity.

Wręczenie nagród nastąpi nie później niż do dnia 15 września 2015 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl