Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-06-19 20:54 | Rozmiar tekstu: A A A

„Geoformy” okiem Henryka Ciruta prezentuje Galeria Rynek MOK

Olsztyn24
Od lewej: Marek Marcinkowski, dyrektor MOK, i Henryk Cirut | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olszynie odbył się dzisiaj (19.06) wernisaż wystawy fotografii „Geoformy”, na której swoje prace prezentuje Henryk Cirut.

Henryk Cirut (ur. 1948r.) jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki. Sztukator w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków (m.in. prace sztukatorskie w zamojskim ratuszu oraz pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim), redaktor graficzny „Gazety Olsztyńskiej” od 1974 do 1979 roku, w latach 70. także współtwórca gazety studentów Warmii i Mazur „Dylematy”, jeden z pomysłodawców Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego OIK, wieloletni członek zespołu redakcyjnego biuletynów prasowych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, współzałożyciel Fundacji Środowisk Twórczych.

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej jako asystent, a następnie adiunkt, wykładając historię wychowania i myśli pedagogicznej. Po utworzeniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kontynuował pracę na stanowisku adiunkta, następnie starszego wykładowcy. Prowadził badania naukowe z zakresu historii wychowania i pedagogiki kultury. Ponadto w latach 1999-2011 współpracował z Niepaństwową Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Białymstoku. Realizował tematykę prac licencjackich i magisterskich poświęconą szkolnictwu oraz kulturze na Warmii i Mazurach, z uwzględnieniem biografii ludzi znanych i zasłużonych dla szeroko pojętej kultury tego regionu. W październiku 2014 roku przeszedł na emeryturę.
R E K L A M A
banner
Wspólnie z Elżbietą i Andrzejem Mierzyńskimi zealizował projekt muzyczno-wizualny „Cztery pory roku muzyki niezależnej - dialog z Vivaldim”, wykonując ponad tysiąc zdjęć i debiutując jako fotografik podczas koncertów 9-10 października 2014 roku w Olsztyńskim Planetarium.

Zaprezentowane w galerii zdjęcia pochodzą z tego właśnie zbioru. Więcej informacji o ich genezie dostępnych jest na zapisie wideo dzisiejszego wernisażu.

Wystawa potrwa do 12 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [2]
~ / 2015-06-20 22:32
Tekst piosenki: Не слышны в саду даже шорохи Всё здесь замерло до утра Если б знали вы, как мне дороги Подмосковные вечера. Речка движется и не движется Вся из лунного серебра Песня слышится и не слышится В эти тихие вечера. Что ж бы, милая, смотришь искоса, Низко голову наклоняя? Трудно высказать и не высказать Всё, что на сердце у меня. А рассвет уже все заметнее Так, пожалуйста, будь добра Не забудь и ты эти летние Подмосковные вечера.
~ / 2015-06-20 11:55
Chciałbym jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Panu dyrektorowi MOK Markowi Marcinkowskiemu i Jego współpracownikom, szczególnie kuratorce wystawy Pani Agnieszce Odrakiewicz, oraz wszystkim przybyłym na wernisaż. Dziękuję za miłe słowa, które utwierdziły mnie w tym, że to, co robię, ma sens.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy Henryka Ciruta

19-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl