Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-06-20 21:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy ze środkami na ochronę środowiska

Olsztyn24
Wsparcie otrzymają jednostki OSP z powiatu
Powiat Olsztyński przekaże 120 tysięcy zł na zadania związane z ochroną środowiska, uwzględniające bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Jeszcze w czerwcu pieniądze powinny trafić na konta 24 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Środki zabezpieczone na dotację celową pochodzą m.in. z opłat i kar ponoszonych za korzystanie ze środowiska. Co roku o dotację mogą się starać podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych czyli m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, wspólnoty mieszkaniowe, czy właśnie Ochotnicze Straże Pożarne oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

- Wnioski, które wpływają, są rozpatrywane pod kątem celu, zakresu rzeczowego, sposobu realizacji zadania i wpływu na środowisko, a także kosztu i stopnia zaangażowania wnioskodawcy – wylicza Aneta Świeczkowska, dyrektor Wydziału Gospodarowania Środowiskiem w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
W tym roku beneficjantami są Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu, po 2 z każdej gminy. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podejmuje Zarząd Powiatu w oparciu o opinię Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz Wydziału Gospodarowania Środowiskiem.

– W tym roku o dotację celową ubiegali się druhowie ochotnicy. Ich wnioski spełniły kryteria konkursowe i uzyskały liczbę punktów, umożliwiającą otrzymanie dotacji na działania zwiększające bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Środki, które otrzymają, będą więc służyć ochronie środowiska oraz zdrowia, życia i mienia mieszkańców powiatu olsztyńskiego – mówi Jan Żemajtys, wicestarosta olsztyński.

Każdy z beneficjentów otrzyma po 5 tys. zł. Dotacja umożliwi zakup m.in. aparatu oddechowego z wyposażeniem do gaszenia pożarów, wykrywacza wycieków gazów wybuchowych, motopompy, agregatu prądotwórczego, termomodernizacji remizy.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl