Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2015-06-23 14:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi i zdolni z szansą na stypendium

Olsztyn24
Stypendyści Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej z 2014 roku (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dziesiątego sierpnia rusza nabór wniosków o przyznanie stypendiów uzdolnionej młodzieży z powiatu olsztyńskiego. Podczas posiedzenia Zarządu i Rady Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” ustalono kryteria zostania beneficjentem programu stypendialnego. W roku bieżącym samorząd Powiatu Olsztyńskiego przeznaczył na ten cel 48 tys. zł.

- W roku szkolnym i akademickim 2015/2016 o pomoc fundacji mogą się ubiegać absolwenci gimnazjum, młodzież szkół średnich oraz studenci studiów dziennych. Wszystkie te osoby muszą być mieszkańcami powiatu olsztyńskiego, nie miasta Olsztyna - podkreśla Joanna Rogowska, koordynator fundacji.

Stypendium naukowo-, sportowo- lub artystyczno-socjalne mogą otrzymać osoby osiągające dobre wyniki w nauce.
R E K L A M A
banner
- Chodzi o średnią ocen nie mniejszą niż 4,50 na świadectwie kończąc gimnazjum bądź na świadectwie szkoły średniej, natomiast w indeksie średnią 4,00. Przyszli stypendyści powinni być finalistami olimpiad, konkursów lub mieć udokumentowane inne szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe - wyjaśnia Joanna Rogowska.

Warunkiem wsparcia jest też trudna sytuacja materialna.

- Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 200% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, a to wynosi dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe 542 zł, a dla osoby w rodzinie 456 zł. Zatem kryterium dochodowym do złożenia wniosku o stypendium jest nieprzekroczenie kwoty 1084 zł netto  dla osoby samotnie prowadzącej gospodarstwo domowe i 912 zł netto na osobę w rodzinie - dodaje Rogowska.

Dokumenty będzie można składać od 10 sierpnia do 31 sierpnia. W tym roku obowiązują nowe wzory wniosków, a te będą dostępne na początku lipca na stronie internetowej Powiatu Olsztyńskiego i fanpage'u Fundacji:  https://www.facebook.com/fundacjafzo. Szczegółowych informacji udziela koordynator pod numerem tel. tel. 89 521 05 69.

Fundacja „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” działa od 13 lat. Do tej pory udzieliła wsparcia 562 osobom na łączną kwotę prawie 750 tys. zł.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl